Pesti Srácok

Már majdnem teljesen helyreállt a foglalkoztatottság Magyarországon

Már majdnem teljesen helyreállt a foglalkoztatottság Magyarországon

Az egy évvel korábbihoz képest 38 ezer fővel kevesebb a foglalkoztatottak havi létszáma, de az előző tárgyhónaphoz képest 58 ezer fővel több dolgozik. A munkaerőpiaci helyzet érdemben elkezdett javulni a koronavírus-válságban, sőt, a szűrt számok alapján tulajdonképpen már közel teljesnek mondható a korrekció – jelenti ki a Portfolio.hu elemzése.

A lap elemzése arra is kitér, hogy a munkanélküliek száma 25 ezer fővel növekedett, ami annak köszönhető, hogy akik a járvány alatt inaktívak lettek, azok most visszatértek a munkaerőpiacra és állást keresnek. A lap megállapításai között szerepel még, hogy a közmunkások száma a májusihoz képest csökkent, így a belföldi foglalkoztatottság tulajdonképpen nem 58 ezer fővel növekedett, hanem 70 ezerrel.

Forrás: portfolio.hu; Fotó: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.