Pesti Srácok

Másodfokon kezdődik újra a Szeviép-ügy

Másodfokon kezdődik újra a Szeviép-ügy

A Pécsi Ítélőtábla harmadfokú ítéletében hatályon kívül helyezte a Szegedi Törvényszék által meghozott felmentő ítéletet az úgynevezett Szeviép-perben. Az elsőrendű vádlott O. József halála miatt az első és másodfokú ítéletet is hatályon kívül helyezték, a büntetőeljárást esetében megszüntették. P. László és B. Sándor vádlottak tekintetében a másodfokú bíróságot új eljárás lefolytatására kötelezték. A Kúria korábban az eljárásból a Szegedi Ítélőtáblát kizárta, ezért várhatóan az új eljárást sem a Szegedi Törvényszék fogja lefolytatni. Az ítélethozatalon B. Sándor és védője nem, csak P. László és jogi képviselője jelent meg. A károsultak képviselője, Szabó Bálint a tárgyalást megelőzően bejelentette, hogy újabb büntetőfeljelentést tesz cikksorozatunk és egyéb, birtokába jutott információk, bizonyítékok alapján fedezetelvonás, továbbá más gazdasági és korrupciós bűncselekmények gyanújával is.

Szabó azt mondta, tudomásuk van róla, hogy az elmúlt hetekben P. László és B. Sándor bírósági vezetőket próbáltak megvesztegetni, de már az eljárás kezdetétől nem véletlenül nem történt teljeskörű feltárás. A károsultak képviselője szerint a Szeviép-vezérek arra készülnek, hogy elhagyják az országot; információja van arról, hogy két magángép – az egyik egy baloldali, ismert milliárdos magángépe – felszállásra készen várakozik a szegedi repülőtéren.

Részletes tudósítással és PS-videóval később, az indokolás után, a helyszínről jelentkezünk.

Vezető kép: Horváth Péter Gyula

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mr. Trianon, a brit gazember aknamunkáját tétlenül nézte a korabeli magyar elit – Raffay Ernő, Balogh Zsuzsa, Vajda Miklós és sokan mások a búcsú-Polbeatben

‎Polbeat 2023 július 1.
Mr. Trianon - Scotus Viator, a magyarok legnagyobb ellensége címmel jelentetett meg könyvet Raffay Ernő történész. Erről a kötetről, Magyarország Trianon előtti lejáratásának és bomlasztásának ma is érvényes tanulságairól, a nemzetellenes belső ellenség aknamunkájáról beszélgettünk a szerzővel, illetve meghívott vendégeinkkel Vajda Miklóssal, a Paláver hallgatói klub doyenjével, Balogh Zsuzsa üzletasszonnyal, civil nemzeti közösségépítővel, Gyulai Györggyel, a Napról-napra Trianon című kötet alkotójával, Jeney János térképésszel, a nagy trianoni térképhamisítás tudományos leleplezőjével és törzsközönségünk "vezérkérdezőjével", Lukács Lászlóval. A rendhagyó, reméljük csak átmenetileg búcsú-Polbeatet Huth Gergely és Stefka István vezette.