Pesti Srácok

Radikális baloldali vezető: Rasszizmus az, hogy magas elvárásoknak kell megfelelni a munkában

Radikális baloldali vezető: Rasszizmus az, hogy magas elvárásoknak kell megfelelni a munkában

A kapitalista fehér felsőbbrendűségből ered, hogy az embernek szeretnie kell a munkáját, és annak során elvárás megbízhatónak és lojálisnak lenni – fejtette ki a radikális baloldali mozgalom vancouveri szervezetének társalapítója a Twitteren. Cicely-Belle Blain egyébként nagy erőkkel küzd a fekete transzneműek jogaiért is – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.

– ezt Cicely-Belle Blain, a radikális baloldali mozgalom vancouveri szervezetének társalapítója fejtette ki a közösségi médiában. Blain véleménye alapján, a jól végzett munkát minden más elé helyező "megbízható" kifejezés a gyarmatosítás korából származik. Szerinte rendszerszintű rasszizmus az, hogy az embernek folyamatosan magas elvárásoknak kell megfelelnie a munkahelyén, és (például, ha éppen eladó valaki) sztoikus nyugalommal kell eltűrnie mindent, hiszen "a vevőnek mindig igaza van". Hozzátette: természetes, hogy az emberek jelentős része utálja a munkáját, és az állandó jobb teljesítményre való törekvés "a fehér felsőbbrendűségből származik".

PestiSracok facebook image

– fogalmazott a radikális baloldali nő a Twitteren. Cicely-Belle Blain egyszerre antikapitalista és egyszerre fehérgyűlölő könyvében a fekete transzneműek jogainak elismerését és a transzneműek büszkeségét hirdeti.

Forrás: V4NA; Kiemelt kép: David Markwei

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!