Pesti Srácok

Rekordot döntött a koronavírusos betegek száma Csehországban

Rekordot döntött a koronavírusos betegek száma Csehországban

Rekord mértékűre emelkedett a koronavírus-járvány fertőzöttjeinek száma Csehországban, vasárnap a kora reggeli órákban 4764 fertőzött volt az országban, ami harminccal több, mint az április közepén mért esetszám – derült ki a cseh egészségügyi minisztérium honlapján közölt legújabb adatokból. Szombaton száztizenhárom új esetet regisztráltak a laboratóriumi vizsgálatok során, a napi növekedés immár ötödször egymás után újra meghaladja a száz esetet. Március elsejétől, amikor a fertőzés megjelent vasárnapig 13 855 személynél mutatták ki a Covid-19 betegséget, közülük 8733 már meggyógyult, a halálos áldozatok száma háromszázötvennyolc.

A legrosszabb helyzetben a Morvasziléziai régió van, ahol pénteken délután újra kötelezővé tették az arcmaszkok használatát a tömegközlekedésben és a zárt helyiségekben, eddig ez csak a lokális fertőzésgócként kezelt Karviná városban volt kötelező. Az egész régióban bevezették a kórházak és az idősotthonok látogatásának tilalmát, korlátozzák a vendéglátóipari egységek nyitvatartását. Higiéniai szakemberek különösen veszélyesnek tartják, hogy a betegség elkezdett a hatvanöt éven felüliek körében terjedni. Országos méretben az új megbetegedések fele esik a Morvasziléziai régióra.

Helyi fertőzésgócok vannak egyebek között a dél-morvaországi Uherské Hradiste és a Prágától északra fekvő Melník környéken is. Mindkét helyen a konkrétan érintett településeken újra kötelezőek az arcmaszkok, és felújítottak több korábbi korlátozást is. Mindezek ellenére a cseh egészségügyi tárca és a higiéniai szakemberek azt állítják, hogy az általános járványhelyzet továbbra is jó és ellenőrzés alatt van.

Forrás, fotó: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!