Pesti Srácok

A működő szocializmus - Kim Dzsongun előírta, hogy be kell szolgáltatni a kutyákat, mert kell a hús

A működő szocializmus - Kim Dzsongun előírta, hogy be kell szolgáltatni a kutyákat, mert kell a hús

Észak-Koreában rég nem látott éhínség van, a bölcs vezér emiatt júliusban kinyilvánította, hogy kisállatot tartani a „kapitalista világ dekadenciája”, a phenjani rendőrök most pedig vadásszák a kutyasétáltatókat. Mint a Daily Mail írja, felszólították a gazdikat, hogy szolgáltassák be kedvenceiket, mert kell a kutyahús – számol be a hírről a 888.hu.

Mint a 888.hu összefoglalója is rögzíti, még júliusban hirdette meg Kim Dzsongun, hogy kisállatot tartani ellenkezik a törvénnyel. A gazdikat felszólították, hogy a kedvenceiket szolgáltassák be és ha nem megy fakultatívan, az állam megoldja: a phenjani hatóságok körbejárnak minden háztartást, felmérik, hogy hol van kutya, a sintérek pedig az utcáról vadásszák le a kutyasétáltatókat.A korábban a hírekbe folyamatosan az élelemhiány miatt bekerülő Észak-Korea mostanában némileg sikeresen talpra tudott állni: saját műtrágyaüzemeinek felállítása óta jelentősen csökkent mezőgazdaságának kitettsége, a komoly éhínségek pedig egyre ritkábbak – írják.

KUTYAHÚST ESZNEK

Idén nyáron azonban – részben a koronavírus okozta világgazdasági válság miatt – rég nem látott élelmiszerhiány alakult ki a sztálinista országban, ami Észak-Korea lakosságának mintegy 60 százalékát érintette. Mint a 888.hu is írja, egy bölcs vezér azonban minden problémára lát megoldást: Koreában – mindkét részében – a kutyát az emberek megeszik. Eredetileg a kutyahús exkluzív ünnepi ételnek számított, mára Szöulban kutyaéttermek és kutyahúsfesztiválok is vannak.

PestiSracok facebook image

Innentől már csak egy logikai lépést kell megtenni hozzá, hogy kimondjuk, hogy a kisállattartás a nyugati kapitalista világ dekadenciája, és erre hivatkozva betiltsuk, államosítsuk a friss élelmiszer-alapanyagot – írja a 888.hu.

Forrás: 888.hu, kiemelt kép: MTI/EPA

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.