Pesti Srácok

Folyamatosan csökken az új koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában

Folyamatosan csökken az új koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában

Mérsékelten ugyan, de folyamatosan csökken a napi új fertőzöttek száma Szerbiában, ezzel kezd kiegyenesedni a koronavírus járványgörbéje az országban, ám továbbra is be kell tartani az elővigyázatossági előírásokat – hangsúlyozta Predrag Kon, az ország vezető járványügyi szakértője.

Szerbiában szombatról vasárnapra 25 552-ről 25 882-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma. Szombaton kilenc újabb halálos áldozata volt a betegségnek, így a halottak száma 582-re nőtt.

Koszovóban egy nap alatt 8330-ról 8554-re emelkedett az azonosított fertőzöttek száma. Kilenccel, 236-ra nőtt a halálos áldozatok száma. Az egészségügyi miniszter szigorúbb korlátozó intézkedések bevezetését helyezte kilátásba, mivel az utóbbi napokban jelentősen nőtt az új fertőzöttek és a halottak száma. Armend Zemaj egyelőre nem konkretizálta, milyen szigorítások jöhetnek a kis, balkáni államban.

Montenegróban péntekre 3113-ról 3199-re emelkedett a regisztrált fertőzöttek száma. Az utóbbi 24 órában egy halálos áldozata volt a koronavírusnak, így a halottak száma 50.

PestiSracok facebook image

Észak-Macedóniában egy nap alatt 10 754-ről 10 892-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma. Szombaton hét halálos áldozata volt a Covid-19-betegségnek, így a halottak száma 493-ra emelkedett. Az egészségügyi minisztérium szerint bizakodásra ad okot, hogy a teszteltek már csak kevesebb, mint tíz százalékánál mutatják ki a vírus jelenlétét.

Bosznia-Hercegovinában egy nap alatt 11 876-ról 12 107-re nőtt a nyilvántartásba vett fertőzöttek száma, és nyolcan haltak bele a Covid-19-betegségbe, a halálos áldozatok száma ezzel 347-re nőtt.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!