Pesti Srácok

Jeszenszkyvel és Gulyással folytatódik az őshonos nemzeti kisebbségek vitája

Jeszenszkyvel és Gulyással folytatódik az őshonos nemzeti kisebbségek vitája

Folytatódik az őshonos nemzeti kisebbségek vitája az Írdalá kampány szervezésében. Jövő hét szerdán Jeszenszky Zsolt politikai hobbista és Gulyás Márton, politikai aktivista a Jókai téren, a Champion Wine Vinariumban 17.30 órától veti össze gondolatait a témában, a beszélgetést ezúttal Nagy József, a 24.hu újságírója vezeti.

Mint ismert, november 7-ig van lehetősége a Székely Nemzeti Tanács által indított polgári kezdeményezésnek, hogy további hét tagországban aláírásokat gyűjtsön, teljesítve az unió által az adott országokra előírt kvótákat. A Kárpát-medence területéről eddig több mint 1,2 millió aláírót állított maga mellé a kezdeményezés, az uniónak benyújtott indítványok hatodik legsikeresebbje.
Pesty László, a kampány főnöke elmondta: az egész európai és kulturális térben a székelyek létezését kívánják hangsúlyozni, de az is fontos, hogy a petíció több mint huszonöt, kisebbségek lakta régióról szól. Kampányuk fókuszában nyolc országot nevezett meg, Horvátországot, Szlovéniát, Spanyolországot, Litvániát, Svédországot, Litvániát, Lettországot és Észtországot, amely államokban reményei szerint hamarabb fogadtatásra talál majd az indítvány, de kiemelte, hogy Ausztriában is számít a magyarok összefogására, így ott is hangsúlyosan kívánja kommunikálni az ügyet.
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.