Pesti Srácok

Ma válhat hivatalossá, hogy Biden a Demokrata Párt elnökjelöltje

Ma válhat hivatalossá, hogy Biden a Demokrata Párt elnökjelöltje

Hétfőn kezdődik az amerikai Demokrata Párt elnökjelölt-állító konvenciója, amely minden korábbitól eltérő lesz, hiszen a koronavírus-járvány miatt virtuálisan rendezik meg, és az utolsó napon Joe Biden várható elnökjelölt is delaware-i otthonából mondja majd el a beszédét.

A konvención döntenek véglegesen a párt elnökjelöltjéről, aki a jelenlegi elnök, a republikánus Donald Trump kihívója lesz a november 3-i választáson. Noha Biden az egyetlen jelölt, a konvenciónak formálisan is meg kell szavaznia. A rendezvényt a Wisconsin államban lévő Milwaukee-ban tartják, négy napon keresztül. A szokásosan több tízezer résztvevő helyett ezúttal kizárólag a szervezéshez okvetlenül szükséges személyek lesznek jelen a rendezvénynek otthont adó csarnokban. A járvány miatt elmaradnak a szokásos minikonferenciák, a politikusi és az elemzői eszmecserék, illetve a fogadások is. A legnagyobb amerikai televíziós társaságok és a közösségi média élőben közvetíti majd a beszédeket.

Beszédet mondanak a párt vezető politikusai, először kapnak szót a demokraták legifjabb nemzedékének képviselői, köztük például a balszárnyhoz sorolt Alexandria Ocasio-Cortez is. A sajtóban előzetesen nyilvánosságra került információk szerint valamennyien a demokraták értékrendjét, politikai prioritásait, valamint az Egyesült Államokról és a világról alkotott nézeteiket fejtik majd ki. A Demokrata Országos Bizottság (DNC, a párt vezető szerve) által kiadott program szerint beszédet mond majd Barack Obama korábbi amerikai elnök, Michelle Obama, a volt first lady, Bernie Sanders vermonti és Elizabeth Warren massachusettsi szenátor, és szerdán felszólal Hillary Clinton egykori külügyminiszter is, a demokraták előző elnökjelöltje. Kifejti majd álláspontját Gavin Newsom kaliforniai és Andrew Cuomo New York-i kormányzó is. Szerdán mondja el programadónak szánt beszédét Kamala Harris alelnökjelölt.

A legfontosabbnak elemzők Joe Biden jelöltséget elfogadó beszédét tartják. Az amerikai sajtóban megjelent információk szerint Biden nemcsak az eddig folytatott politikája, hanem a viselkedése miatt is támadni fogja Donald Trumpot. A demokrata párti politikus – aki korábban nyolc éven keresztül az Obama-kormányzat alelnöke volt – a Kamala Harrist bemutató beszédében már kifejtette, hogy szerinte Trump kormányzása ártott az Egyesült Államoknak, "romokba taszította" az országot. Most várhatóan felhívja majd a figyelmet arra, hogy a novemberi választás "a nemzet lelkéért folytatott küzdelemről" szól majd, s egyúttal igyekszik majd a nemzet egyesítésére képes politikusként is feltüntetni magát.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Évek óta nyomasztanak bennünket a Birodalom tényellenőrei, de a Századvég most visszavág nekik (Polbeat-videó)

‎Polbeat 2025 március 14.
Egyfajta kifordított A Birodalom visszavágnak lehetünk szemtanúi, hiszen a Századvég új Tényellenőr.hu-ja épp a birodalomnak vág vissza - vezette fel a legutóbbi Polbeat-beszélgetést Huth Gergely, aki Both Hunort, az új elemző csapat és internetes portál vezetőjét, illetve Béky Zoltánt, a Századvég vezető jogászát kérdezte, Stefka István közreműködésével. Both elmagyarázta: a globalista erők épphogy az álhírek terjesztéséhez használják a fizetett "tényellenőr csapataikat" és elég nagy sikerrel jártak világszerte a negatív kampányaikkal, hangulatkeltéseikkel. E fegyverük kifejezetten a nemzeti szuverenitás megtámadására irányult, de "most ellenük fordítjuk azt."

Mitől lesz valaki jobboldaliként a kiegyezés híve? – A Magyar Patrióták elnöke volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 április 13.
A magyarság szegletköveiből nem lehet csemegézni, azokat együtt kell vállalni, ha valaki közénk akar tartozni – mondta Hetzmann Róbert, a Magyar Patrióták Közösségének elnöke a Polbeat múlt heti adásában. Huth Gergely és Stefka István a karakán nemzeti közösség vezetőjével arról is beszélgetett, hogy mi a nemzeti maximum, mitől lesz valaki valódi patrióta? A műsorban kiderült az is, hogy a háborús válságból adódó megszorítások itthon nagyobb mértékben érintik a valóban nemzeti civileket, mint a liberálisabb jobboldaliakat, a párbeszéd és a kiegyezés híveit, ami szomorú következményekkel jár. A Magyar Patrióták például kénytelenek voltak felszámolni irodájukat és elbocsátani munkatársaikat.