Pesti Srácok

Nem csitul a tyúkper a városházán – Göd az ellenzéki összefogás orvosi lova

Nem csitul a tyúkper a városházán – Göd az ellenzéki összefogás orvosi lova

Kedden skandálással és veszekedésekkel tarkított nyilvános ülésen újabb harminc napra függesztették fel korábbi koalíciós társai a momentumos Balogh Csaba polgármestert az állásából – írja a HVG.hu a ellenzéki felfordulásról. A polgármester az előrehozott választást tartaná a legjobb ötletnek, erről viszont az a képviselőtestület dönthet, amelynek valójában ideális a mostani helyzet. A DK és a Momentum Mozgalom összecsapása a felsővezetés intései ellenére sem csitul...

Mint Balogh a portálnak megjegyezte,

A DK-s Szilágyi László a fegyelmi bizottság elnökeként szerda délelőtt hallgatta meg Balogh Csabát, amelyről a polgármester csak annyit nyilatkozott, hogy a Tanú című filmben érezte magát. Szilágyi László egyébként aközött a három DK-s politikus között van, akik felfüggesztették párttagságukat, amikor az országos vezetés megüzente: béküljenek ki a Momentummal. Mint ezzel kapcsolatban a portálnak nyilatkozott,

PestiSracok facebook image

Gödön azután alakult ki komoly konfliktus az ellenzéki pártok helyi képviselői között, hogy áprilisban Balogh Csaba momentumos polgármester kirúgta a Gödi Szolgáltató Nonprofit Kft. vezetőjét, akit korábban a DK javaslatára pályáztatás nélkül neveztek ki. Ezután az LMP, a DK és a Jobbik képviselői is panaszkodtak rá pártjuk országos vezetőségénél – idézi a HVG.hu.

Forrás: hvg.hu; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!