Pesti Srácok

A főváros vezetésére alkalmatlan Karácsony és csapata Tarlós István babérjait aratná le

A főváros vezetésére alkalmatlan Karácsony és csapata Tarlós István babérjait aratná le

Míg több fontos fővárosi fejlesztési projekt megfeneklett vagy el sem kezdődött Karácsony Gergely főpolgármestersége alatt, addig a fővárosi önkormányzat baloldali vezetése a Tarlós István hivatali ideje alatt megkezdett beruházások "babérjait aratná le" – írta hétfői számában a Magyar Nemzet.

A lap szerint a legutóbbi példa erre, amikor Karácsonyék a napokban a XV. kerületben átadták az M3-as autópálya fővárosi kivezetőjénél a zajvédő fal eddig hiányzó szakaszát. A beruházás részleteivel kapcsolatban Szeneczey Balázs, korábbi főpolgármester-helyettes a Magyar Nemzetnek elmondta: a közbeszerzési eljárás 2019 végén zárult le, így gyakorlatilag minden előkészítő munkát a Tarlós-féle városvezetés végzett el. Terveket készítettek, végigcsinálták az engedélyezési eljárást, amelynek során néhány helyi vállalkozó folyamatosan próbálta "elgáncsolni az ügyet", közel 600 millió forint forrást biztosítottak, és lebonyolították a közbeszerzési eljárást – közölte.

– fogalmazott. A Béke téri főgyűjtő csatorna megkezdődött építkezéséről, ahol "Karácsonyék idegen tollakkal ékeskedtek a múlt héten is", Schneller Domonkos, Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztésének végrehajtásáért felelős helyettes államtitkár elmondta: a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsa még 2019 februárjában döntött arról, hogy sok százmillió forint állami pénzzel kiegészített európai uniós forrásból épüljön meg a nagy keresztmetszetű, hiánypótló csatorna. A főváros jelenlegi vezetése nagy "történetmesélésbe" fogott, amely szerint a fővárosi önkormányzat hősiesen küzd a városlakókért, miközben a "gonosz" kormányzat kiéhezteti Budapestet. Karácsony és szövetségesei abban bíznak, hogy a budapestiek "megveszik" ezt a mesét, nem pedig a saját szemüknek hisznek. Ezzel szemben a mindenki számára látható valóság az, hogy jelen pillanatban is százmilliárd forint feletti nagyságrendben zajlanak olyan beruházások, amelyeket a kormányzat támogat – mondta a helyettes államtitkár.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI/Magyar Nemzet; Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.