Pesti Srácok

Deutsch Tamás ismét brillírozott: ezúttal a Momós pártelnököt osztotta ki

Deutsch Tamás ismét brillírozott: ezúttal a Momós pártelnököt osztotta ki

Nem rejtette véka alá, mit gondol a Momentum elnökének mai megnyilvánulásáról Deutsch Tamás, a Fidesz EP-képviselője, aki rövid Facebook-posztban üzent a Lenin-fiúként is emlegetett Fekete-Győr Andrásnak.

A kormánypárt egyik meghatározó politikusa, Deutsch Tamás közismert pikírt, lényegre törő bejegyzéseiről, ami mindig osztatlan sikert arat a jobboldali szavazók táborában. Ma a Momentum elnökének rövid sajtótájékoztatója ihlette meg annyira, hogy néhány mondatban tegye helyre a parlamenti küszöb minimumszintjét sem megugró pártocska miniszterelnöki babérokról álmodó vezérét. Deutsch úgy fogalmazott:

Fekete-Győr András súlyosan túljátszva a szerepét (biztosan nem vennék fel az SZFE-re) a következőket mondta:

PestiSracok facebook image

Mint arról korábban részletesen írtunk:a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt a mai napon öt ügyben, hat személy – köztük momentumos politikusok, Fekete-Győr András és Szarvas Koppány Bendegúz – ellen nyújtott be vádiratot a Pesti Központi Kerületi Bíróságon. A vádirati tényállások lényege szerint a 2018 decemberi Kossuth téri tömegdemonstrációkon részt vevő vádlottak a Parlament épületének védelmét ellátó rendőrsorfalba különböző tárgyakat – köztük üveget és pirotechnikai eszközt – dobtak, illetve tüntetőtársaikat és a rendőröket lökdösték azért, hogy a sorfalat áttörjék. Kedden kora délután Fekete-Győr András sajtótájékoztatót tartott, ahol elmondta, hogy 2018 decemberében a rabszolgatörvénynek csúfolt törvénymódosítás miatti tüntetésen történtek miatt citálják bíróságra, és mindenért vállalja a felelősséget, azonban nevetségesnek és szánalmasnak tartja a vádakat.

– mondja arról Fegyőr, hogy füstgránátot dobott a rendőrökhöz. Arról egyébként mélyen hallgatott, hogy a Parlament épületének védelmét ellátó rendőrsorfalba különböző tárgyakat – köztük üveget és pirotechnikai eszközt – dobtak, illetve tüntetőtársaikat és a rendőröket lökdösték azért, hogy a sorfalat áttörjék. A tüntetők „pribékek, fasiszta pribékek, azok vagytok”, “rabszolgák”, “rohadt geci rendőrök” mellett egyéb válogatott szitkokat szórtak a munkájukat végző egyenruhásokra, emellett nem elhanyagolható károkat is okoztak. Megrongálták az Országház műemlék épületének I-es kapuját, parkokban és környékbeli épületekben tettek kárt, kukákat gyújtottak fel. Fekete-Győr a tüntetés után egy interjúban elismerte, hogy valóban dobott a rendőrök irányába, azonban ezt akkor azzal magyarázta, hogy az emberekben düh van, ezt mutatták ki. Mindezek után különösen pikáns, hogy a románpártszurkoló mégis ártatlannak vallja magát…

Fotó: MTI/Varga György

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.