Pesti Srácok

Erdő Péter: Fontos, hogy együtt, imádságban reflektáljunk a járvány okozta megrázkódtatásra

Erdő Péter: Fontos, hogy együtt, imádságban reflektáljunk a járvány okozta megrázkódtatásra

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek fontosnak nevezte, hogy együtt, imádságban reflektáljunk arra a nagy megrázkódtatásra, amit a koronavírus-járvány okozott. A bíboros abban a videoüzenetben beszélt erről, amellyel a 2021 szeptemberére halasztott Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) előzeteseként vasárnap kezdődő videósorozat nézőit köszöntötte.

A bíboros elmondta: videoüzeneteket kértek a jövő évi kongresszus előadóitól. A világ öt földrészéről érkezett üzeneteket a kongresszus eredeti időpontjában, szeptember 13-tól 20-ig naponta teszik közzé a NEK Youtube-csatornáján. Az első üzenetet felvezetve Erdő Péter úgy fogalmazott: a világjárvány nehézségei "részben az előkészületek lelkiségéhez tartoznak".

Piero Marini, a NEK pápai tanácsának elnöke videoüzenetében arról beszélt: a járvány miatti átmeneti időszak egyben válaszút is, hogy "megértsük, mi a fontos és mit kell elengednünk", hogy "elvégezzük a szükséges metszést, ami nélkül nincs új virágzás". Kitért arra: a világjárvány tapasztalata segít abban is, hogy újra "felfedezzük az eucharisztikus ünneplés igazibb értelmét". Mint mondta, az eucharisztia ünneplése a járvány idején, a nyilvános liturgiák és ünnepek szüneteltetésével sem szakadt meg. Nemcsak a technika segítségével lehetett részt venni benne, hanem "mindenekelőtt azok alázatos hitén keresztül, akik Jézus nevében segítették a betegek gyógyulását".

PestiSracok facebook image

– kérte az olasz érsek. Piero Marini végül reményét fejezte ki, hogy 2021 szeptemberében a budapesti kongresszuson az eucharisztia közös ünneplésében "megtaláljuk e mélyen emberi cselekedetek forrását".

Forrás: MTI; Kiemelt kép: MTI/Mónus Márton

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!