Pesti Srácok

Felfüggesztették az ír parlament működését, mert karanténba került az egész kormány

Felfüggesztették az ír parlament működését, mert karanténba került az egész kormány

Karanténba kénytelenek vonulni az ír kormány miniszterei, a törvényhozás pedig egy hétre felfüggesztette működését, miután Stephen Donnelly egészségügyi tárcavezető elkapta a koronavírust – közölte kedden a parlamenti házelnök.

– jelentette be Séan Ó Fearghail. Az RTÉ közszolgálati televízió szerint Donnelly a nap folyamán koronavírus-tesztet kért. Hivatala egyelőre nem reagált megkeresésekre.

Írországban 357 új fertőzöttet regisztráltak az utóbbi 24 órában, amivel számuk 31 192-re nőtt. Az utóbbi egy hétben naponta átlagosan 203 új fertőzöttet azonosítottak. A járvány kitörése óta 1784-en hunytak el a kórban.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó:MTI/EPA/Aidan Crawley

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!