Pesti Srácok

Fürjes Balázs: A kormány gólpasszt adott a főpolgármesternek, neki már csak ki kell használnia a ziccert

Fürjes Balázs: A kormány gólpasszt adott a főpolgármesternek, neki már csak ki kell használnia a ziccert

A kormány gólpasszt adott a főpolgármesternek a Biodóm megépítése és a hármas metró felújítása kapcsán, Karácsonynak már csak ki kell használnia a ziccert, hogy együtt örülhessenek a budapestiek –hangsúlyozta Fürjes Balázs a Magyar Nemzetnek adott interjúban. Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár szerint Karácsony Gergely bebizonyíthatja a kételkedőknek, hogy a Tarlós István idejében elkezdett beruházásokat rendben be tudja fejezni a budapestiek érdekében. Fürjes Balázs azt is elárulta, hogy minden idők legnagyobb HÉV-fejlesztése kezdődik el a fővárosban.

– mutatott rá az államtitkár, aki szerint indokolt a HÉV fejlesztése.

PestiSracok facebook image

– fogalmazta meg a célt Fürjes Balázs.

Elárulta azt is, hogy teljes körű felújítás következik. Megújulnak a pályák, a megállók, a forgalomszervezés és az utastájékoztatás is.

– részletezte, majd hozzátette, hogy Vitézy Dávid vezetésével a kormányzati Budapest Fejlesztési Központ nyílt európai uniós közbeszerzésen kiválasztotta a tervezőket, bevonták a Városházát és az érintett önkormányzatokat, 2022–23-ra meglesznek a kiviteli tervek és az engedélyek.

Nagy dugókat okoz Karácsony a döntésével

– sorolta Fürjes Balázs a lap érdeklődésére.

Senkire sem hallgat a főpolgármester

– nyomatékosította az államtitkár.

– szögezte le Fürjes Balázs, majd rávilágított, hogy a magyar valóságtól elrugaszkodott döntések miatt kaotikus a közlekedés.

– magyarázta Fürjes Balázs.

Forrás: Magyar Nemzet/Fotó:Horváth Péter Gyula- PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!