Pesti Srácok

Ismét rekordot döntött Románia – a fertőzöttek számában

Ismét rekordot döntött Románia – a fertőzöttek számában

Romániában ismét megdőlt az egy nap alatt diagnosztizált koronavírus-fertőzések rekordja szerdán, amikor 1767 új esetről számolt be a stratégiai kommunikációs törzs. A szerdai növekmény több, mint 40 százalékkal haladja meg az utóbbi két hét átlagát.

Romániában másfél hónapos egyenletes terjedés után múlt héten kezdett ismét gyorsulni a járvány, ennek következtében most már a napi 1250 új eset számít átlagosnak. Az utóbbi 24 órában az elmúlt két hét átlagánál csaknem 25 százalékkal több, 47 koronavírusos beteg – köztük két huszonéves fiatal – halt meg, így a járvány áldozatainak száma elérte a 4550-et. A járvány kezdete óta több, mint 116 ezer embernél mutatták ki a fertőzést. Két nap csökkenés után szerdán meghaladta a 18 300-at az ismert aktív esetek száma. Közülük 7061-en vannak kórházban, az intenzív terápiára szoruló súlyos esetek száma pedig továbbra is az ötszázat közelíti.

A napi esetszámok közti jelentős eltérések közepette a hatóságok mind a járvány megfékezésének, mind pedig elszabadulásának forgatókönyvét lehetségesnek tartják. Nelu Tataru egészségügyi miniszter szerint a pozitív forgatókönyv szerint, ami az óvintézkedések fegyelmezett betartásán alapul, október közepétől a napi esetszámok csökkenése remélhető. A tárcavezető azonban azt sem tartja kizártnak, hogy a hatóságok újabb karanténintézkedések meghozatalára kényszerülnek, ha a megbetegedések üteme meghaladja az egészségügyi rendszer befogadóképességét.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Robert Ghement

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.