Pesti Srácok

Konzervatív bírónőt jelölhet Trump a Legfelsőbb Bíróságba

Konzervatív bírónőt jelölhet Trump a Legfelsőbb Bíróságba

Ki is választotta Donald Trump amerikai elnök az új legfelsőbb bírójelöltet – írja a The Hill-re hivatkozva a Mandiner.

Mint beszámolnak róla, az új jelölt, akit a nemrégiben elhunyt Ruth Bader Ginsburg helyére nevezne Donald Trump, Amy Coney Barrett bírónő. A cikk két „nagy tudású” forrásra hivatkozik, akik szerint az elnök vasárnap fogja bejelenteni választását a Fehér Ház rózsakertjében. A cikk szerint egy republikánus tisztviselő egyenesen azt állítja: Trump már megkezdte szövetségesei tájékoztatását, hogy a 7. körzeti fellebbviteli bíróság bíráját jelöli. Barrett az amerikai keresztény-konzervatív körök egyik legnagyobb reménye, hiszen az ő jelölése felülírhatja a nők abortuszhoz való jogáról szóló, a Roe v. Wade ügyben született legfelsőbb bírósági állásfoglalást, valamint a Republikánus Párt erős támogatásával rendelkezik, köztük saját államának (Indiana) szenátorától, Mike Brauntól is. Trump a riporterek kérdéseire azt válaszolta, a döntés már „megszületett a fejében”, azonban eddig visszautasította, hogy megerősítse Barrett jelölését.

– jelentette ki az elnök Barrettel kapcsolatban. Állítólag Trump nagyon elégedett volt Barrettel, miután hétfőn látogatóban volt a Fehér Házban. A The Hill forrásai szerint Barrett volt az egyetlen lehetséges jelölt, akit nevezne a Fehér Ház a pozícióra. Más Fehér Ház-beli források egyenesen azt állítják, „sokkolva” lennének, ha nem Barrettre esne végül a döntés. Barrett várhatóan kedden fogja megkezdeni munkáját Washingtonban, mint jelölt, amelynek keretei közt végiglátogathatja a republikánus szenátorokat. Egy közeli forrásra hivatkozva a The Hill azt állítja, a meghallgatást követően két héttel megtarthatják a szavazást Barrettről, ezt követően pedig késő október, valamint a november 3-i választás között munkába is állhat az új legfelsőbb bíró.

PestiSracok facebook image

Barrett neve már korábban is felmerült a legfelsőbb bírói pozícióra: 2018-ban az ő neve is felmerült, amikor Anthony Kennedy pótlásáról folytak a viták, ekkor azonban Trump végül Brett Kavanaugh-ot választotta. Ha Barrett kerül végül tényleg jelölésre és meg is választják, ő lesz a harmadik személy a Legfelsőbb Bíróságban, akit Trump jelölt Neil Gorsuch és Brett Kavanaugh legfelsőbb bírákat követően. A döntéssel 6-3-as konzervatív többség alakulna ki a Legfelsőbb Bíróságban, ami stratégiai érdeke a Republikánus Pártnak.

Egy másik jelöltről is beszámol a The Hill, akinek még felmerült a neve. Barbara Lagoát 2018-ban jelölte Donald Trump a 11. körzeti fellebbviteli bíróság bírájává. Az elnök floridai szövetségesei szerint a kubai származású bírónő azért lenne jó választás, mert moderáltsága és kétpártisága egyszerre nyerné el az ingadozó szavazók támogatását, valamint Floridát is elnyerhetné vele az amerikai elnök. Mások szerint ugyanakkor azért nem lehet Lagoa befutó, mert álláspontja nem eléggé konzervatív, többek közt az abortuszról szóló vitában sem.

Forrás: Mandiner; Fotó: Wikipédia

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.