Pesti Srácok

Szökőkútban találták meg egy belga város első polgármesterének szívét

Szökőkútban találták meg egy belga város első polgármesterének szívét

Egy díszes szökőkútba rejtve találták meg a kelet-belgiumi Verviers első polgármesterének szívét, amelynek "nyughelyéről" évtizedek óta legenda keringett a városban. Pierre David alkoholban tartósított és egy fémládikába elhelyezett szívét augusztus 20-án fedezték fel a róla elnevezett szökőkút felújítási munkálatai közben – adta hírül a The Brussels Times című, angol nyelvű belga napilap internetes oldala. A város illetékesei kedden számoltak be a felfedezésről.

A legenda szerint, amikor Pierre David 1839-ben meghalt, a város vezetősége úgy döntött, hogy kiveteti a szívét, amelyet először a városházán őriztek, majd a tiszteletére emelt szökőkútba helyeztek. A ládikán szereplő felirat szerint "Pierre David szívét 1883. június 25-én helyezték el ünnepélyesen az emlékműben".

Pierre David 1798-tól látott el városirányítással kapcsolatos feladatokat egészen haláláig, először mint a város legmagasabb rangú tisztviselője, majd az 1830-ban kirobbant belga szabadságharc után polgármesterként. A forradalom után neki köszönhetően költözött ismét béke a városba, amelynek létrehozta első tűzoltóságát és középiskoláját. Személyét nagy tisztelet övezi, a városban mellszobrok őrzik az emlékét és utcákat neveztek el róla. A szívét őrző fémládikát a város szépművészeti múzeumában lehet megnézni szeptember 20-ig.

Forrás: MTI; Fotó:MTI/EPA/Stephanie Lecocq

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

„Sok zenekar szeretne ekkora szubkultúrának játszani” – Petrás János és Bäck Zoltán, a Kárpátia tagjai a Polbeatben

‎Polbeat 2023 január 24.
Petrás János, a zenekar énekes–szövegírója, és Bäck Zoltán gitáros már régi vendégek a köreinkben. Petrás a PestiSrácokon osztotta ki a Gyurcsánnyal szövetkező Jobbikot, itt méltatta a koronavírus-járványban hősként helytálló ápolókat és szintén a PS-en követelte, hogy fosszák meg magyar állampolgárságuktól a hazát eláruló momentumosokat, míg Bäck a Halhatatlanok napja című megemlékezésünkön szólalt fel korábban, az ’56-os hősök bátorságát hangoztatva. Vésey Kovács László és Ambrózy Áron most a csapat körül kialakult „k*rva nagy szubkultúráról”, a készülő lemezükről, az ún. nemzeti rockról és a környező államokban támadt nehézségeikről beszélgetett a két zenésszel, de persze a politikai kitekintés is belefért a programba.