Pesti Srácok

A Fővárosi Önkormányzat nem kért az ingyenes lélegeztetőgépekből

A Fővárosi Önkormányzat nem kért az ingyenes lélegeztetőgépekből

Tizenötből tizenkét intézmény elfogadta az operatív törzs döntése alapján a kétszáz fő feletti idősotthonok számára ingyenesen felajánlott lélegeztetőgépeket, azonban a Karácsony Gergely vezette főváros úgy döntött, hogy az általuk fenntartott két idősek otthonába nem kéri a kormány által felajánlott non-invazív berendezéseket – írja a Magyar Nemzet.

A Fővárosi Önkormányzat Gyulai Idősek Otthona és a Kamarerdei Úti Idősek Otthona nem tartott igényt a kormány által felajánlott non-invazív lélegeztetőgépekre. A Karácsony Gergely vezette főváros által fenntartott Kamaraerdei Úti Idősek Otthonában, ahol korábban már megjelent a fertőzés, 572 lakó közül huszonötnél, valamint négy dolgozónál mutatták ki a vírust. Emlékezetes: tavasszal egy másik budapesti fenntartású intézményében, a Pesti úti otthonban gócpont alakult ki, és 55 idős ember halt meg, illetve összesen 313 lakónál, valamint 26 dolgozónál igazolták a koronavírus-fertőzést. Mindennek ellenére a főpolgármester nem tart igényt a kormányzati segítségre, ami azért is érdekes, mert Karácsony Gergely és a baloldal legtöbbször az egészségügyi ellátással kapcsolatban bírálja a kormányt.

– idézi az Emberi Erőforrások Minisztériumának közleményét a Magyar Nemzet, amelyben emlékeztettek: az operatív törzs még május 5-én döntött arról, hogy a kétszáz fő feletti idősotthonok számára biztosítanak non-invazív lélegeztetőgépeket. Láng Zsolt, a fővárosi Fidesz-KDNP frakcióvezetője szerint szomorú, hogy Karácsony Gergelyt még a járvánnyal kapcsolatban is csak a hatalmi logika mozgatja.

PestiSracok facebook image

– reagált Láng Zsolt a Fővárosi Önkormányzat döntésére.

Az állami és fővárosi fenntartású intézményeken kívül egy nonprofit intézmény, a győri Szent Anna Otthon nem igényelte a lélegeztetőgépet.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!