Pesti Srácok

Afganisztáni és pakisztáni migránsok csaptak össze Boszniában

Afganisztáni és pakisztáni migránsok csaptak össze Boszniában

Afganisztáni és pakisztáni illegális bevándorlók csaptak össze az északnyugat-boszniai Bihácson szerda késő este, két migráns meghalt, tizennyolc pedig megsebesült – erősítette meg a helyi rendőrség csütörtökön.

Az N1 regionális hírtelevízió beszámolója szerint a gyilkosságok elkövetőit még keresik, és a hatóságok azt is ki akarják deríteni, mi vezetett a konfliktushoz a két csoport között. A boszniai rendőrség éppen szerdán ürítette ki a horvát határ közelében fekvő, Bihács mellett található befogadóközpontot, és az ott tartózkodó migránsokat átszállította a körülbelül húsz kilométerre található Lipába. Az átszállításra azért volt szükség, mert a boszniai-horvát határon rekedt illegális bevándorlók egyre több gondot okoztak a helyi lakosságnak, megnőtt a rablások és az erőszakos cselekedetek száma; a bihácsiak bevallásuk szerint féltek az ott rekedt bevándorlóktól. Napokon belül a szintén a boszniai-horvát határon található Velika Kladuša befogadóközpontját is kiürítik a hatóságok – közölte a rendőrség korábban.

A hivatalos adatok szerint jelenleg mintegy 8-10 ezer illegális bevándorló van Bosznia-Hercegovinában. Ők Horvátországon keresztül szeretnének az Európai Unióba jutni, a migránsválság, majd a koronavírus-járvány miatt megerősített határvédelem miatt viszont csak nehezen tudnak továbbmenni, a közeledő tél pedig további nehézségek elé állítja őket.

A 2015-ös migránsválság idején több, mint egymillió migráns haladt át az úgynevezett nyugat-balkáni útvonalon, főleg Észak-Macedóniát, Szerbiát és Magyarországot használva tranzitútvonalként. Miután Magyarország műszaki határzárat állított fel, a migránsok Horvátország és Bosznia-Hercegovina felé vették az irányt.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó:MTI/EPA (illusztráció)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!