Pesti Srácok

Húszmilliós gyorssegéllyel támogatja az örmény menekülteket a Hungary Helps

Húszmilliós gyorssegéllyel támogatja az örmény menekülteket a Hungary Helps

Húsz millió forintos gyorssegéllyel támogatja a karabahi fegyveres összetűzések elől elmenekült civilek örményországi rehabilitációját a Hungary Helps - Magyarország segít program a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet és a Magyar Református Szeretetszolgálat közreműködésével – jelentette be hétfőn Facebook-bejegyzésében Azbej Tristan, a Miniszterelnökség Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős Államtitkárságának vezetője.

Mint az államtitkár Facebook-bejegyzésében fogalmaz,

Mint hangsúlyozta,

PestiSracok facebook image

Azbej Tristan ugyanakkor megjegyezte, az elmúlt időszakban számtalan "képmutató nyilatkozatban" támadták az örmény-azeri konfliktus miatt, miközben miközben az államtitkárság jószolgálati partnereivel éppen a segítségnyújtás "felelős, és hatékony módját készítették elő".

– fogalmazott.

Forrás: facebook.com; fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.