Pesti Srácok

Koronavírus: Megteltek az intenzív osztályok Romániában

Koronavírus: Megteltek az intenzív osztályok Romániában

Romániában most már a napi háromezer új fertőzés és több mint 60 haláleset számít átlagosnak. A súlyos állapotban lévő koronavírus-fertőzöttek számára elkülönített kórházi helyek 75 százaléka betelt – figyelmeztetett hétfőn Ludovic Orban miniszterelnök. A kormányfő a B1 hírtelevíziónak elmondta: az elmúlt időszakban folyamatosan növelték az ágyak és lélegeztetőgépek számát a Covid-kórházak intenzív osztályain, és most további kórházakban különítenek el részlegeket a fertőzöttek számára, de az egészségügyi rendszer befogadóképességét nem lehet jelentősen növelni, mert nincs elég szakorvos.

Orban rámutatott: az intenzív osztályokon nem minden koronavírusos beteg szorul lélegeztetőgépre, ezért az ilyen esetek számára "átmeneti osztályok" kialakítását tervezik, hogy felszabadítsanak helyeket az intenzív osztályokon azok számára, akik nem tudnak már önállóan lélegezni.

Betiltották az esküvőket

A miniszterelnök elnézést kért azoktól, akik erre az időszakra tervezték esküvőjüket, amiért a kormány egy hónapra betiltott minden magánrendezvényt, de magyarázata szerint az elemzésekből az derült ki, hogy a fertőzés leginkább a társas összejöveteleken, ünnepségeken terjed.

PestiSracok facebook image

Bukarest az egyik legfertőzöttebb város

A stratégiai kommunikációs törzs hétfői jelentése szerint Romániában hétfőn meghaladta a tízezret a kórházban kezelt koronavírus-fertőzöttek száma, közülük 757-et ápolnak az intenzív osztályokon. Romániában most már a napi háromezer új fertőzés és több mint 60 haláleset számít átlagosnak. A hétfői összesítésben kevesebb mint 2500 új eset szerepel, de csak azért, mert vasárnap negyedannyi tesztet végeztek, mint amennyit hétköznap szoktak, rekordot döntött viszont – meghaladta a 30 százalékot – a pozitív tesztek aránya. Az új esetek csaknem egynegyede a fővárosból származik. Bukarestben az utóbbi két hétben meghaladta a lakosság 3 ezrelékét a fertőzési ráta, ezért hétfő délutánra összehívták a helyi járványügyi operatív törzset, amely várhatóan elrendeli az iskolák, vendéglátóhelyek és rendezvénytermek bezárását.

Forrás: MTI; Fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!