Pesti Srácok

Magyarországon a legolcsóbb a földgáz a lakosság számára az Európai Unión belül

Magyarországon a legolcsóbb a földgáz a lakosság számára az Európai Unión belül

Az európai országok fővárosai közül 28 hónapja Budapesten a legolcsóbb a lakossági fogyasztóknak értékesített földgáz – állapította meg a Magyar Energetikai és Közműszabályozási Hivatal (MEKH) a nemzetközi ár-összehasonlító vizsgálatában. A havonta végzett kutatásban az átlagárakat vetik össze – hívta fel rá a figyelmet a Magyar Nemzet.

A lap rávílágít, hogy a szeptemberi adatok szerint a lakossági fogyasztók villamosenergia-átlagára Budapesten kilowattóránként (kWh) 10,76 eurócent volt, így az uniós fővárosok átlagos lakossági áramárainak rangsorában Budapest 12 hónapja tartja vezető helyét. Ennél kevesebbet csak a nem uniós Belgrádban kell fizetni egy kilowattóra áramért: 7,55 eurócentet. A legdrágábban Berlinben adták a villamos energiát, az ottani lakosoknak 32,46 eurócentjébe került szeptemberben az egy egységnyi áram. A földgáz kilowattórája Budapesten ezen időszak alatt 2,94 eurócentbe került, ennél olcsóbban tehát semelyik másik európai fővárosban nem mérték az energiahordozót a lakossági fogyasztóknak.

– jegyezte meg a MEKH. A legtöbbet, 22,34 eurócentet Stockholmban kellett fizetni egy kWh földgázért: ez kiugróan magas érték a második legdrágább, amszterdami 10,17 eurócentes értékhez viszonyítva is.

PestiSracok facebook image

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó:MTI

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.