Pesti Srácok

Táncra perdült kampánya során a koronavírusból kigyógyuló Trump (videó)

Táncra perdült kampánya során a koronavírusból kigyógyuló Trump (videó)

Az amerikai elnök hétfőn Arizonában kampányolt, és Tucsonban a rendezvény végén felcsendült a Village People nevű amerikai diszkós banda 1978-as, YMCA című slágere. Donald Trump sokak meglepetésére táncra perdült a pódiumon. Először csak az öklével mutatta a ritmust, tapsolt, integetett, végül táncra perdült. Egyes kommentátorok szerint üde színfolt volt ez a világjárványtól és gazdasági visszaeséstől szenvedő Egyesült Államokban, ahol éppen a járvány miatt minden idők egyik legkülönösebb választási kampánya folyik.

Rekordokat dönt Donald Trump amerikai elnök arizonai kampányrendezvényén előadott táncának nézettsége az amerikai televíziókban és a közösségi médiában – jelentette az amerikai közszolgálati rádió (NPR) szerdán este. Trump táncát a TikTok videomegosztón is közzétették, ahol óriási lett a nézettsége.

– ezt már Stephen Colbert, a CBS televízió éjjeli szórakoztató showműsorának vezetője mondta, utánozva is az elnök mozdulatait. A táncos videót megosztották Trump munkatársai és családtagjai is.

PestiSracok facebook image

– írta a Twitteren Trump lánya, Ivanka, aki egyben az elnök egyik tanácsadója is a Fehér Házban. Egy riporter elárasztotta a közösségi médiumokat azzal a videofelvétellel, amely azt mutatja, hogy Trump kampányának munkatársai – a színfalak mögött – szintén táncra perdültek.

– írta erre Ivanka Trump a Twitteren.

Kritikát is kapott

A CNN televízió munkatársa viszont kifejezetten elítélte Trumpot, mert a járvány idején táncol.

– mondta Don Lemon, a televízió kommentátora, utalva a koronavírus-járvány amerikai halálos áldozataira. A Village People nem kifogásolta egykori slágerének felhasználását. Közleményükben leszögezték:

Forrás: MTI; Fotó: YouTube-képernyőfelvétel

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!