Pesti Srácok

Az Európai Tanács elnöke szerint eljött az ideje az erős transzatlanti szövetség újjáépítésének

Az Európai Tanács elnöke szerint eljött az ideje az erős transzatlanti szövetség újjáépítésének

Eljött az összefogás ideje egy közös érdekeken és közös értékeken alapuló, erős transzatlanti szövetség újjáépítésére – jelentette ki Charles Michel, az Európai Tanács elnöke Joe Biden amerikai demokrata párti elnökjelölttel folytatott telefonbeszélgetésében hétfőn. Az Európai Tanács sajtóirodájának tájékoztatása szerint Charles Michel üdvözölte Biden határozott elkötelezettségét az Egyesült Államok szövetségesei és az európai együttműködés támogatása iránt. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Jens Stoltenberg NATO-főtitkár szintén gratulált Bidennek.

Michel a telefonbeszélgetésben kijelentette, hogy az Európai Unió kész együttműködni az Egyesült Államokkal az olyan sürgető feladatok elvégzésében és kihívások kezelésében, mint a koronavírus-járvány, a gazdasági nehézségek, az éghajlatváltozás, a biztonság vagy a multilateralizmus. Az ET elnöke úgy fogalmazott:

A tájékoztatás szerint Michel köszönetet mondott Biden támogatásáért az unió és az Egyesült Királyság között létrejött kilépési megállapodás végrehajtásával kapcsolatban. Ez a megállapodás megőrzi a békét és a stabilitást Írországban, és teljes mértékben tiszteletben tartja az Ír-sziget békéjét biztosító nagypénteki megállapodást. Michel végezetül meghívta Joe Bident az uniós tagországok vezetőit tömörítő tanács 2021-ben Brüsszelben tervezett, a közös prioritások megvitatását célzó találkozójára. Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, aki hétfőn Twitter-üzenetben gratulált Bidennek, arról számolt be, hogy gyümölcsöző telefonbeszélgetést folytatott az amerikai demokrata politikussal. Kijelentette, Biden hivatalba lépése új kezdetet jelent majd az Európai Unió és az Egyesült Államok partnersége számára. Az uniós végrehajtó testület elnöke úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

A NATO hétfői közleményében arról tájékoztatott, hogy főtitkára, Jens Stoltenberg telefonon gratulált Bidennek, és megköszönte neki a NATO és a transzatlanti kapcsolatok sokéves támogatását. A telefonbeszélgetés során Stoltenberg elmondta, várja az Észak-Amerika és Európa közötti kapcsolatok további erősítését célzó szoros együttműködést, valamint azt, hogy közösen készítsék elő a NATO-tagországok állam-, illetve kormányfőinek jövőre esedékes találkozóját.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/AFP/Kenzo Tribouillard

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.