Pesti Srácok

Kiborult Tordai az ingyenes parkolás miatt, a bevételt félti az emberi életek helyett

Kiborult Tordai az ingyenes parkolás miatt, a bevételt félti az emberi életek helyett

A vírus terjedésének lassítása érdekében ismét ingyenes lett a parkolás, a fővárosban és a megyeszékhelyeken, pedig kötelező sűríteni a tömegközlekedési eszközök járatait az emberek egészségének védelme miatt. A mérhetetlen népszerűséggel rendelkező Párbeszéd nevű pártnak nem tetszenek ezek az intézkedések, mert aggódnak a balliberális önkormányzatok bevételkiesése miatt.

A Párbeszéd frakcióvezető-helyettese késeinek, kártékonynak és kevésnek nevezte a kormányfő által kedden bejelentett, a koronavírus-járvány megfékezését célzó intézkedéseket. Tordai Bence szerdai, online is közvetített budapesti sajtótájékoztatóján az ingyenes parkolással kapcsolatban azt mondta, az intézkedés hatalmas dugókat fog okozni, amelyek éppen azokban a hónapokban rontják a légszennyezettségi adatokat, amikor a szmog amúgy is veszélyezteti az emberek egészségét hívta fel a figyelmet. Hozzátette, a szmog felerősíti a koronavírus-járványt és súlyosbítja annak tüneteit. A lépést egyúttal "aljas politikai húzásnak" nevezte, amellyel bevételeket vonnak el a nem kormánypárti önkormányzatoktól. A politikus a sajtótájékoztatón felszólította a kabinetet, hogy építse újra a tesztelés, a kontaktkutatás és a karanténszabályok betartásának "összeomlott" rendszerét, majd a kormányfőt kritizálta, amiért nem tette zárt kapussá a sporteseményeket.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula- PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!