Pesti Srácok

Szánthó Miklós: az alaptörvény-módosítás csak a legalapvetőbb igazságokat mondja ki

null

Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója a Mandinernek adott interjújában feltette ki véleményét az alaptörvény-módosítással kapcsolatban.

Az alaptörvény-módosítással az alkotmányba kerülhetne az a mondat, hogy „az anya nő, az apa férfi”, illetve újra módosítanák a választási szabályokat is. A javaslatok kapcsán már most megkezdődött a baloldaltól megszokott felháborodáshullám, bár még csak a tárgyalások szintjén áll a módosítás. Szánthó erre vonatkozólag úgy fogalmazott: a parlament működik és törvényjavaslatokat tárgyal, attól függetlenül, hogy veszélyhelyzet van. Ezt csak azért érdemes hangsúlyozni, mert tavasszal az ellenzéki fake news lavórvagánykodás ugye odáig fajult, hogy azt állították: a különleges jogrendet arra használja fel a kormány, hogy bezárja a parlamentet. Ahogy az azonban talán a CNN-es Christine Amanpouron kívül mindenkinek világos volt, a parlament akkor és most is működik. Az ellenzéki „aggodalmakat” érdemes ezek miatt általánosságban rendkívül szkeptikus viszonyulással kezelni. Az ellenzéki felháborodás kapcsán hozzátette:

A tervezett módosítás hatását Szánthó úgy foglalta össze, hogy ami a legfontosabb, az a gyermekek védelme: a módosítás alapján az állam valamennyi szervének kötelessége lesz védeni a gyerek születési nemének megfelelő önazonosságát, tehát genderpropaganda meg ilyen szexuális érzékenyítő-toleranciakurzus az nuku. Az apa és anya fogalmainak szükségszerű tisztázásából szerintem pedig egyértelműen fakad a homoszexuálisok gyermek-örökbefogadásának kizárása – egy gyermeknek egy anyához és egy apához van joga. Ezzel harmonizál egy másik benyújtott javaslat is, ami főszabályként a házaspárok számára tenné csak lehetővé az örökbefogadást. Több ezer házaspár vár Magyarországon örökbefogadásra, viszont meg kell szüntetni azt a joggal való visszaélésre lehetőséget adó kiskaput, hogy magukat egyedülállónak valló, valójában homoszexuális élettársi vagy regisztrált élettársi kapcsolatban élők gyerekeket vehessek magukhoz. A Mandiner választási szabálymódosításra vonatkozó kérdése kapcsán az igazgató úgy fogalmazott:

PestiSracok facebook image

Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu