Pesti Srácok

Eddig közel háromszáz alkalommal intézkedtek az iskolaőrök

null

Az iskolaőri rendszer idén szeptember elsején indult, és ettől a dátumtól kicsit több mint két hónap alatt, december 9-ig 278 alkalommal intézkedtek az iskolaőrök Magyarországon. A legtöbb esetben bűnmegelőzési célú figyelemfelhívásokról volt szó. Az őrök ez idő alatt tizenháromszor használtak kényszerítő eszközt – írta meg cikkében a napmintnap.com.

Az ORFK (Országos Rendőr-Főkapitányság) tájékoztatása szerint ebben a pillanatban 452 intézményben vannak iskolaőrök. A tendencia növekvő, október elején 422, november hónap kezdetén már 443 intézményben találkozhattunk velük. Szeptemberben komolyabb incidensek nem történtek, iskolaőri intézkedésre 190 esetben volt szükség. Most nincsenek folyamatban újabb iskolaőr képzések, de az ORFK szerint a jövőben várható további tanfolyamok indítása is. A parlament idén júliusban szavazta meg nagy többséggel az iskolaőrség intézményét. Ez azt jelenti, hogy gumibottal, gázspray-vel és bilinccsel felszerelt biztonsági emberek akadályozhatják meg az iskolai erőszakot azokban az iskolákban, ahol ezt kérik. Az iskolaőr sajátos jogokkal felruházott személy, aki kényszerítő eszközzel rendelkezik, közfeladatot lát el és rendőrségi alkalmazott. Ahhoz van joga, hogy leállítson egy veszélyesnek ítélt diákot, természetesen, rendőrt is hívhat rá, és egyes esetekben testi kényszert vagy bilincset is alkalmazhat. Az iskolaőrök csak az iskolák területén, tanítási időben intézkedhetnek.

Forrás: napmintnap.com

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.