Pesti Srácok

Tovább bővül a falusi csok-kal érintett települések listája

Tovább bővül a falusi csok-kal érintett települések listája

Tovább bővíti a kormány a falusi csok-kal érintett települések listáját, így januártól már 2678 településen – Magyarország ötezer lakos alatti településeinek több, mint kilencvenhárom százalékán – lesz elérhető a támogatás – közölte a Miniszterelnökség kedden.

A Gyopáros Alpár, a modern települések fejlesztéséért felelős kormánybiztos által jegyzett közlemény szerint a falusi csok igénybe vehető tanya, birtokközpont vagy preferált kistelepülés területén használt lakás vásárlással egybekötött bővítésre és korszerűsítésre, valamint meglévő lakás bővítésére és korszerűsítésére is. A tájékoztatás szerint használt lakás vásárlására és egyidejű korszerűsítésére vagy bővítésére egy gyermek esetén hatszázezer, két gyermek után 2,6 millió, három vagy több gyermek esetén pedig tízmillió forint a vissza nem térítendő támogatás összege. Meglévő otthon felújítására a felsorolt összegek fele igényelhető – tették hozzá. Azt írták, a falusi csok népszerűségét jól mutatja, hogy a program 2019. július 1-jei indulása óta közel tizenhatezer befogadott kérelem érkezett, több, mint nyolcvanhárommilliárd forint értékben. A falusi családi otthonteremtési kedvezmény a Magyar falu program egyik fontos pillére, amellyel a kormány célja a falvak népességcsökkenésének megállítása és a fiatal párok letelepedésének elősegítése vidéki környezetben – áll a közleményben.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!