Pesti Srácok

Üzletszerűen elkövetett emberkereskedelemmel vádolnak egy testvérpárt Budapesten

Üzletszerűen elkövetett emberkereskedelemmel vádolnak egy testvérpárt Budapesten

Kiskorú sérelmére, üzletszerűen elkövetett emberkereskedelem bűntette és gyermekprostitúció kihasználása miatt vádat emeltek egy fővárosi testvérpár ellen – közölte a fővárosi főügyész csütörtökön. Ibolya Tibor közölte azt is, hogy egyikük ellen többrendbeli, bordélyház fenntartásával elkövetett prostitúció elősegítése miatt is vádat emeltek.

A vádirat szerint a 27 éves nő 2017–2018-ban abból élt, hogy magyar nők prostitúcióját szervezte előbb az Egyesült Királyságban, majd Budapesten. Ennek érdekében ingatlanokat bérelt, amelyeket bordélyházként üzemeltetett. Gondoskodott arról, hogy a szexuális szolgáltatást nyújtó sértettek az ügyfelek rendelkezésére álljanak, az interneten hirdette a szolgáltatásokat, telefonon egyeztetett a hirdetésekre jelentkező ügyfelekkel, meghatározta az árakat és döntött a bevételek elosztásáról. Egy időben négy-nyolc sértettet használt ki ilyen módon és csaknem 6,8 millió forintra tett szert. Magyarországon a nő beszervezett egy kiskorú lányt is, amiben féltestvére volt segítségére. A 22 éves férfi először érzelmileg került közel a lányhoz, majd testvérével fokozatosan bevonták a prostitúciós tevékenységbe. Megtiltották neki, hogy erről bárkinek beszéljen és a telefonját is ellenőrizték. Amikor a kiskorú ki akart szállni, a férfi szóbeli és fizikai erőszakkal ezt megakadályozta – ismertette a főügyész.

Forrás: MTI

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!