Pesti Srácok

Állami Számvevőszék: nagyot léptek előre az önkormányzatok a korrupció elleni védettségben

Állami Számvevőszék: nagyot léptek előre az önkormányzatok a korrupció elleni védettségben

Nagyot léptek előre az önkormányzatok a korrupció elleni védettségben – közölte az összes magyarországi önkormányzatot és hivatalaikat érintő értékelése alapján az Állami Számvevőszék (ÁSZ) pénteken az MTI-vel.

A közlemény szerint a számvevőszék 3197 önkormányzat és 1284 önkormányzati hivatal integritását, korrupció elleni védettségét és a működést meghatározó lényeges szabályozási környezet kialakítását vizsgálta. Az ÁSZ az önkormányzatok és hivatalaik integritásának állapotát egytől ötig terjedő skálán országosan 4,3-ra értékelte. A számvevőszék értékelésének és tanácsadásának eredményeként 1055 önkormányzatnál a vezetők – polgármesterek, elnökök, jegyzők – már 2020-ban intézkedtek a beszámolókészítés integritást biztosító lényeges feltételeinek megerősítéséért, kiépítéséért. Ezekben az önkormányzatokban javult az integritás, és erősödtek a csalásmentes működés feltételei. Értékelésben a szervezet további 1329 önkormányzatnál fejlesztési lehetőségre hívta fel a vezetők figyelmét 2021-re vonatkozóan, 202 önkormányzat integritásának kiépítését pedig új, részletes ellenőrzéssel támogatja. A rendszerszintű értékelésről az ÁSZ összesen huszonegy jelentést készített: egy országos összegző jelentést, egyet a hatvanhat legnagyobb önkormányzatról és tizenkilenc jelentést az egyes megyék településeit érintő értékelések tapasztalatairól és következtetéseiről. A jelentések elérhetők az ÁSZ honlapján – olvasható a közleményben.

Forrás: MTI, Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!