Pesti Srácok

Elhatárolódik Pusztaszabolcs polgármestere a kereszténygyalázó alpolgármestertől

Elhatárolódik Pusztaszabolcs polgármestere a kereszténygyalázó alpolgármestertől

"Anyaként, a közösség vezetőjeként, keresztény nőként és magyarként elhatárolódom és mélyen megvetem Csiki Szilárd alpolgármester Facebookon tett vállalhatatlan kijelentését" – írta közleményében Simonné Zsuffa Erzsébet, Pusztaszabolcs polgármestere. Mint ismert, Csiki egy, Szűz Máriát egy óvszerhez hasonlító mémhez kommentelte a következőket: "ez kellett volna anno Máriának, és akkor nem kellett volna kitalálni egy egész »vallást« egy félre... miatt".

Portálunk nemrégiben írt arról, hogy újabb vérlázító kereszténygyalázást követett el egy ellenzéki politikus, jelesül Pusztaszabolcs alpolgármestere, Csiki Szilárd, aki egy Facebook-hozzászólásban fejtegette Szűz Máriát és egy óvszer alakját párba állító, az ateisták számára eszerint viccesnek számító kép kapcsán,

A botrány ellenére Csiki mindezidáig nem mondott le, sőt, lényegében bocsánatot sem kért; az esetet annyival kommentálta, hogy bár őt nem "zavarja" más ember vallásossága, ám

PestiSracok facebook image

Csak zárójelben jegyeznénk meg: Csiki ateizmusa mindezidáig senkit nem zavart, az őt megválasztó közösség feltehetően nem is tudott róla és senkit nem is érdekel, amíg, ugye, a négy fal között csinálja.

Az eset kapcsán a Feol.hu-nak is nyilatkozó polgármesternő nemrégiben közleményt adott ki, amelyben egyértelműsíteni kívánta az alpolgármester vállalhatatlan bejegyzésével kapcsolatos véleményét. Mint fogalmazott,

Mint hozzátette, a jelenlegi képviselőtestülettel, amelynek tagjaival 2019-ben közösen indultak a választáson, abban egyeztek meg, hogy együtt döntenek a fontosabb kérdésekben, ennek nyomán Csiki nyilatkozata kapcsán is tartottak véleménynyilvánító voksolást.

– hangsúlyozta Zsuffa Erzsébet.

Forrás: facebook.com; Vezetőkép: pusztaszabolcs.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!