Pesti Srácok

Felelősségre vonás Kispest edition: Kránitznak bilincs helyett zsíros pozíció jutott

Felelősségre vonás Kispest edition: Kránitznak bilincs helyett zsíros pozíció jutott

Recseg az ellenzéki összefogás Kispesten, miután a Momentum helyi politikusa kiborult azon, hogy a korrupciós ügyekkel körbehálózott Kránitz Krisztián zsíros állást kapott.

Paróczai Anikó, a Momentum Mozgalom kispesti politikusa Facebook-oldalán tette közzé, hogy a korrupciós ügyekkel vádolt MSZP-s politikus pályafutása nincs veszélyben, ugyanis a vezetése alatt álló kispesti Vagyonkezelő és Műszaki Szervezet (VAMÜSZ) megszűnését követően a Gazdasági Ellátó Szervezetben (GESZ) folytatja karrierjét. A kispesti képviselő-testület 2020 szeptemberében döntött arról, hogy megszűnik a Kránitz Krisztián vezette VAMÜSZ, a feladatait pedig a GESZ veszi át. Ekkor az MSZP-s politikus partvonalra szorítására is könnyebb lehetőség nyílt volna, ez azonban nem történt meg.

– írta Paróczai.

PestiSracok facebook image

Kránitz Krisztián a milliós fizetése ellenére hivatalosan a barátnője önkormányzati lakásában él, aki egyébként ugyancsak több korrupciós ügyben is érintett volt, és nem tisztázta magát. Kránitz Krisztián 2019-ben az önkormányzati kampány véghajrájában kiszivárgott felvétellel lett ismert a nyilvánosság előtt. Ezen a kokainbotrányba keveredett Lackner Csaba önkormányzati képviselő érdekes, fehér port tartalmazó zacskóval a kezében beszélt korrupciógyanús ügyekről, Kránitz Krisztiánt pedig oldott hangulatában csak „Mr. Negyven Százalék” néven említette.

A baloldali politikus beszélt arról is, hogy milyen pénzek kötöttek ki az önkormányzati megrendelések felett diszponáló, pénzéhségéről hírhedt MSZP-s politikusnál. Kránitz Krisztián a botrány ellenére maradt a vagyonkezelő élén. Paróczai Anikó szerint Kispest DK-s és MSZP-s vezetése nemhogy nem távolította el a „húsosfazék” mellől, hanem a GESZ-ben vállalt tisztsége mellett 2020 végén még bónuszt is fizettek neki.

Forrás: Index

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!