Pesti Srácok

Karácsony embere 2022 után bebörtönözné a Fidesz tagjait

null
A Brezsnyev mellkasát a bal karjára álmodó Békés Gáspár itt éppen a képviselők parlamenti cirkuszolásának korlátozása ellen tüntet. (fotó: Horváth Péter Gyula)

Békés Gáspár, Karácsony Gergely környezetügyi szakértője, aki legutóbb azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy betiltatná a keresztelést, újra kitett magáért a gyűlöletkampányban. A hozzá köthető mémoldal általa is megosztott, viccesnek szánt bejegyzése szerint a baloldal hatalomra kerülésével börtön várhat a nemzeti oldalon politizálókra, például Varga Juditra.

Varga Judit igazságügyi miniszter nem tud majd beköltözni a balatoni házába, mert addigra börtönben lesz – sugalmazza a viccesnek szánt bejegyzés, amit egy olyan mémoldalról osztott meg Békés Gáspár fővárosi környezetügyi szakértő, amelyet egyesek hozzá köthetőnek vélnek. Békés bejegyzését egy tízezer fős, zárt Facebook-csoportban tette közzé, az arról készült képernyőfotó pedig eljutott a Magyar Nemzet szerkesztőségéhez.

A Karácsony Gergely vezette Budapest alkalmazásában álló köztisztviselő korábban a keresztények gyalázásával került be a hírekbe. Békésről a Vasárnap.hu derítette ki, hogy politikai munkát végez a baloldali önkormányzatnál. A portál szerint korábban az önmagára ateista aktivistaként is hivatkozó Békés a Don-kanyarban elesett magyar katonákról azt írta, hogy nem voltak hősök. A portál a városházi szakértő egy korábbi írását is szemlézte, amelyben arról értekezik, hogy be kellene tiltani a keresztelést.

PestiSracok facebook image

Békés Gáspár legújabb posztja szerint az igazságügyi miniszter börtönre számíthat 2022 után. Ahogy a mémhez fűzött hashtag sugallja: a Nemzeti Együttműködés Rendszere utáni időszakban szabadságvesztés vár a nemzeti oldalon politizálókra.

Varga Judit – Békés bejegyzése alapján – azért kerülne börtönbe, mert a családi otthonteremtési kedvezményt igénybe véve építettek fel egy családi házat férjével a Balatonnál, amelyről az igazságügyi miniszter később a Facebook-oldalán azt írta, hogy 2019-ben kapták meg a jogerős használatba vételi engedélyt, és ekkor – sok más magyar családhoz hasonlóan – éltek a 16/2016-os kormányrendelet adta lehetőséggel, és ötéves felmentési időt kértek arra, hogy állandó lakosként az ingatlanba költözzenek. Varga Judit posztja szerint korábbi terveik között szerepelt, hogy a Balaton mellé költöznek haza Brüsszelből; ennek eldöntése után váratlanul kapta az államtitkári felkérést Gulyás Gergelytől, a Miniszterelnökséget vezető minisztertől.

A lelkes ateista környezetügyi szakértő egyébként a róla megjelent cikkeket saját közösségi oldalán büszkén posztolja, az egyik ilyen bejegyzés kísérőszövegében pedig követőinek azt bizonygatta, hogy a keresztények börtönbe zárnák József Attilát. Kifacsart érvelésében iráni iszlamista törvényekkel példálózott, azokat állította párhuzamba a keresztény kultúrával. A mémoldalról – amelynek bejegyzését most is megosztotta – azt írta: nem bizonyított, hogy a sajátja – írja a Magyar Nemzet.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.