Pesti Srácok

Szombathelyen természetesen a kultúra napján szüntetnek meg nagy múltú kulturális intézményeket

null

Szombathelyen a progresszivitás jegyében, összevonásokkal tarkítva több kulturális intézmény megszüntetéséről döntöttek a múlt héten. A világhírű Savaria Táncsport Egyesületet ötvenegy év után utcára rakták, természetesen a városvezetés „csak” átalakításokról beszél – erről ír a vaol.hu.

Bombaként robbant a hír a Magyar Kultúra Napjának előestéjén, hogy jogutód nélkül szüntetné meg az Agora Szombathelyi Kulturális Központot a baloldali városvezetés. A január 21-én közzétett polgármesteri előterjesztésből az olvasható ki, hogy az önkormányzat az Agora és a médiaközpont összevonását tervezi. Dr. Nemény András előterjesztésének első „áldozatait” már lehet látni. A Magyar Kultúra Napján a tánc fővárosában a táncsport-egyesületek is utcára kerültek. A vaol.hu értesüléseit Horváth Dávid, a Savaria Táncsport Egyesület elnöke is megerősítette. Horváth a portálnak elmondta, hogy nemrégiben vette át azt a hivatalos levelet, amiben az Agora felbontotta az Egyesülettel az iroda- és raktárhelyiségekre vonatkozó bérleti szerződést. Most keresik azt a lehetőséget, hova költözhetnének át, hiszen február végéig kell elhagyniuk a sportházat. A portál arról tájékoztat, hogy az elmúlt évtizedekben a Savaria tánccsoport, valamint az egykori kultúrpalota neve teljesen összeforrt és nemcsak itthon, hanem nemzetközi szinten is jegyzik, így talán nem túlzás azt mondani, hogy itt egy korszak véget ér.

Horváth Soma, kultúráért felelős alpolgármester a Magyar Kultúra Napján közleményben próbálta meg jobb színben bemutatni a városvezetés terveit. Horváth azt írta:

PestiSracok facebook image

Az alpolgármester hozzátette azt is:

Azt is hozzáfűzte, hogy Szegeden, Tatabányán és Salgótarjánban is egy intézményen belül működnek a közművelődési feladatokat ellátó szervezetek a helyi médiaközpontokkal. Az meg nyilván csak történelmileg alakult úgy, hogy az ilyen módon meghízott médiaközpontot egy korábbi LMP-s önkormányzati képviselő vezeti, aki mindig is a média és a kultúra politikamentes bajnoka volt – nyilván most is az.

TILTAKOZIK A HELYI FIDESZ

A Fidesz szombathelyi szervezete közleményben tiltakozott az Agora megszüntetése ellen, amelyben úgy fogalmaztak:

Azt írták, hogy a Fidesz szombathelyi szervezete megdöbbenve figyeli a történéseket, egyúttal határozottan tiltakozik az ellen, hogy ilyen nagy horderejű – sok remek szakember egzisztenciáját is súlyosan érintő – döntés előtt nemcsak, hogy nem kérték ki a véleményét, hanem még csak tájékoztatást sem kaptak. Mint Szombathely kultúrájáért (is) felelősséget érző szervezet, azonnali magyarázatot és a közgyűlés szakmai bizottságainak összehívást követelik.

Forrás: vaol.hu; Kiemelt kép: MTI/Krizsán Csaba

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.