Pesti Srácok

Hétszázharmincmillió forint értékben valósultak meg energiahatékonysági fejlesztések

Hétszázharmincmillió forint értékben valósultak meg energiahatékonysági fejlesztések
Budapest, 2011. március 30. A Budapesti Távhõszolgáltató Zrt. (Fõtáv Zrt.) Észak-budai Fûtõmûvének távhõ gerincvezetéke belépõ ágának szûrõje a kazánház csarnokban, a III. kerületi Kunigunda utcában. A Fõtáv Zrt. márciustól már nem ad gigajoule-onként átlagosan 200 forint kedvezményt a lakossági fogyasztóinak, valamint április 15-én lép hatályba az a törvény, ami szerint hatósági áras lesz a távhõ. MTI Fotó: Kovács Attila

Jelentősen korszerűsödött a Főtáv műszaki infrastruktúrája a 729,83 millió forintos projektje megvalósulásával, amely a primer energia megtakarításon és üvegházhatású gáz kibocsátás csökkenésen túl az ellátásbiztonság javítását is eredményezi – ismertette a Főtáv Zrt. stratégiai igazgatója kedden a projektet záró online rendezvényen.

Hódosy Béla elmondta: a Környezeti és energiahatékonysági operatív programban (Kehop) a Nemzeti Fejlesztési Programiroda Nonprofit Kft. és a Főtáv Zrt. konzorciuma által benyújtott pályázatnak köszönhetően tizenhét új fogyasztó távhőrendszerbe történő bekapcsolása, ötszázkét darab hőközponti távfelügyelet kiépítése, hét darab hőközpont teljes felújítása és kétszáztizennyolc darab hőközponti keringtető szivattyú cseréje, valamint a III. kerület Zápor utcai gerincvezeték felújítása történt meg. A projekt összesített eredményeként évente 51 641 gigajoule-lal csökken a primerenergia-felhasználás, a megvalósult fejlesztések révén évente 3538 tonna üvegházhatást okozó gázkibocsátás marad el.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Attila

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!