Pesti Srácok

Zsigmond Barna Pál: a civil szervezetekről szóló jelentés politikai támadás Magyarország ellen

Zsigmond Barna Pál: a civil szervezetekről szóló jelentés politikai támadás Magyarország ellen
Zsigmond Barna Pál fideszes képviselő z Országgyűlésben (fotó: MTI/Balogh Zoltán)

Az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlése a civil szervezetekről szóló jelentése során a magyar jogrendszer objektív elemzése helyett politikai támadást intéz Magyarország ellen – jelentette ki Zsigmond Barna Pál fideszes parlamenti képviselő a közgyűlés online ülését követően, szerdán.

Zsigmond Barna Pál az MTI-nek telefonon nyilatkozva elmondta: az Európa Tanács tagállamaiban a civil szervezetekre vonatkozó korlátozásokat vizsgáló, szerdán elfogadott jelentésben központi szerep jut a Magyarországon működő civil szervezeteket szabályozó törvénynek. Az ülésen felszólaló képviselő ezzel összefüggésben kiemelte: a szöveg egyetlen készítője sem látogatott Magyarországra, hogy személyesen vizsgálja meg a helyzetet.

– mondta. Kijelentette: fel kell ismerni, hogy Magyarországon politikai vita folyik a Soros György által finanszírozott baloldal és a kormánypártok között. Soros a politikai pártokon kívül több, általa finanszírozott civil szervezetet is felhasznál céljai eléréséhez.

PestiSracok facebook image

– húzta alá.

– tette hozzá Zsigmond Barna Pál.

Magyarország 2017-ben fogadta el azt a törvényt, amely nyilvántartásba vételi, bejelentési és átláthatósági kötelezettségeket vezetett be a bizonyos értékhatárt meghaladó külföldi támogatásban részesülő civil szervezetekre vonatkozóan.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!