Pesti Srácok

A lengyelek túlnyomó többsége ellenzi a járványügyi korlátozások szigorítását

A lengyelek túlnyomó többsége ellenzi a járványügyi korlátozások szigorítását

A lengyelek túlnyomó többsége nem akarja, hogy a hatóságok változtassanak az érvényben lévő járványügyi korlátozásokon vagy tovább szigorítsák őket, és alig 21 százalékuk akarná az intézkedések kiterjesztését – derült ki egy kedden ismertetett közvélemény-kutatásból.

A Dziennik Gazeta Prawna című lap és az RMF rádió megbízásából készült felmérés szerint a megkérdezettek 33,2 százaléka tartja szükségesnek a korlátozások lazítását, 33,7 százalékuk pedig a jelenlegi szinten tartását. További 12,1 százaléknak nincs erről kiforrott véleménye. A felmérés során feltették azt a kérdést is, hogy milyen korlátozásokat kéne legelőször bevezetni, ha a kormány mégis a szigorítás mellett döntene? A válaszadók 45,9 százaléka szerint kötelezővé kellene tenni a szájmaszkok viselését a másfajta arcfedők, sisakok, sálkendők vagy fejkendők hordása helyett.A felmérésben résztvevők 20,3 százaléka bezárná a bevásárlóközpontokat, a mozik, filmszínházak és múzeumok zárlatát 15,6 százalékuk tartaná szükségesnek, 13,2 százalékuk lezárná a sípályákat és más sportlétesítményeket, míg a teljes idejű tantermi oktatás szüneteltetését az iskolák első három osztályában a megkérdezettek 12,4 százaléka támogatná, tíz százalékuk pedig bezárná a szállodákat. A közvélemény-kutatást február 19-én készítették ezerfős mintával, szoftveresen támogatott telefonos lekérdezéssel, úgynevezett CATI rendszerrel. A baltimore-i Johns Hopkins egyetem legfrissebb összesítése szerint a 38 milliós Lengyelországban a koronavírus-járvány kezdete óta 1 642 658 ember kapta el a fertőzést, és 42 188 ember halt bele a vírus okozta Covid-19 betegség szövődményeibe.

Forrás: MTI; kiemelt kép: MTI/PAP/Grzegorz Momot

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!