Pesti Srácok

A mai naptól lehet igényelni a 6 millió forintos otthonfelújítási kölcsönt

A mai naptól lehet igényelni a 6 millió forintos otthonfelújítási kölcsönt

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő közösségi oldalán számolt be arról, hogy ma ma indul az államilag támogatott, alacsony kamatozású otthonfelújítási kölcsön! A kormány a koronavírus-járvány okozta káros gazdasági hatások ellenére sem tett le a családok támogatásáról, és januártól 3 millió forintos otthonfelújítási támogatás, februártól pedig kedvezményes otthonfelújítási kölcsön is segíti a családok otthonteremtési terveit. A 6 millió forint felvétele esetén a havi törlesztőrészlet 58 ezer forint, ha pedig megkapják az állami támogatást is az otthonfelújításhoz, akkor ennek csak a felét kell tovább törleszteni.

A kormányszóvivő arról tájékoztatott, hogy azok, akik szeretnék igénybe venni az otthonfelújítási támogatást, de jelenleg nincs annyi pénzük, hogy belevágjanak, mától kérhetik a legfeljebb hatmillió forintos, garantáltan háromszázalékos kamatozású, maximum tízéves futamidejű otthonfelújítási kölcsönt. A kölcsön államilag támogatott, a kamat piaci kamatozás és a három százalék közötti részét az állam megtéríti a pénzintézeteknek.

6 MILLIÓ ESETÉN HAVI 58 EZER A TÖRLESZTŐRÉSZLET

Az otthonfelújítási támogatást bankban lehet igényelni 6 millió forintig. A 6 millió forint felvétele esetén a havi törlesztőrészlet 58 ezer forint, ha pedig megkapják az állami támogatást is az otthonfelújításhoz, akkor ennek csak a felét kell tovább törleszteni. Az otthonfelújítási támogatással az állam a felújítási költségek felét téríti meg, legfeljebb hárommillió forintot minden gyermekes családnak. Így, ha valaki felveszi az otthonfelújítási kölcsönt és megkapja az otthonfelújítási támogatást, akkor a Magyar Államkincstár egyenesen a banknak utalja a támogatás összegét, így ennyivel csökken majd a törlesztőrészlet.
FORRÁS: csalad.hu, csalad.hu, kiemelt kép: MTVA/Bizományosi: Nagy Zoltán
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!