Pesti Srácok

Bokros: megszorítás, megszorítás, megszorítás – Ha hatalomra jut a baloldal, ugrik a rezsicsökkentés is

Bokros: megszorítás, megszorítás, megszorítás – Ha hatalomra jut a baloldal, ugrik a rezsicsökkentés is

Bokros Lajos az Élet és Irodalomnak nyilatkozott arról, hogy mit is tenne egy esetleges 2022-es kormányváltás után. A tervek – tőle nem meglepő módon – ismét a megszorításokban merülnek ki.

Bokros Lajos, a Horn-kormány megszorítást levezénylő pénzügyminisztere egy általános programot javasolt a baloldali ellenzéknek, amit szerinte egy esetleges választási győzelem után végre kellene hajtania. Bokros egyik legfőbb javaslata a rezsicsökkentés eltörlése. Ez azt jelentené, hogy egy esetleges baloldali kormány legalább 20–25 százalékkal emelné a közműdíjat, ha végrehajtanék a Bokros-tervet. Mindez pedig több tízezer forintot venne ki éves szinten a magyarok zsebéből. Minden nagyobb beruházáshoz külföldi szakértőket hívna meg kötelező jelleggel. Ne legyen kétségünk afelől, hogy Bokros minden bizonnyal Soros embereire bízná a hazai fejlesztések levezénylését, hogy az utóbbiak a lehetőség szerint minél többet tudjanak lopni. Bokros belengeti a magyar állami tulajdon privatizálását is. (Minden bizonnyal a teljes hazai bankrendszert, energiaszolgáltatási rendszert dobra verné és külföldi kézbe juttatná.) Végezetül pedig Bokros azt javasolta, hogy minél gyorsabban csökkentse Magyarország az államadósságát GDP-arányosan 60 százalék alá. Ez a gyakorlatban azt jelentené, hogy több ezermilliárd forintos megszorításra lenne szükség, hogy ezt hazánk gyorsított ütemben elérje. Mindezt a programot csak a magyar lakosság totális elszegényítésének az árán lehetne végrehajtani. Minden bizonnyal Bokros fizetőssé tenné az oktatást és a teljes egészségügyet is, valamint eltörölne minden szociális juttatást, mert máshogyan nem lehetne ezt a vágást végrehajtani. Üdvözítő, hogy Bokros megjelentette a programját, mert így mindenki képet kaphat arról, hogy mit is akar kormányzás címén művelni a mai ellenzék – összegezték Bokros nyilatkozatát egy Facebook-oldalon.

Forrás: Facebook; Fotó: blogstar.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!