Pesti Srácok

Egy sorozatgyilkos terroristával szimpatizáló szélsőbaloldali csoport rongálta meg a görög kormányfő nyaralóját

Egy sorozatgyilkos terroristával szimpatizáló szélsőbaloldali csoport rongálta meg a görög kormányfő nyaralóját

Egy elítélt, szélsőbaloldali sorozatgyilkossal szimpatizáló anarchisták firkálták össze szombat hajnalban Kiriákosz Micotákisz görög kormányfő krétai nyaralóját – közölték a hatóságok szombaton. Az AFP francia hírügynökség híradása arra nem tér ki, hogy mit fújtak fel a miniszterelnök nyaralójának bejáratára az elkövetők, de azt írják, hogy hasonló támadás érte a kormányzó, jobbközép Új Demokrácia helyi irodáit és a párt egyik helyi képviselőjének hivatalát is.

Az elkövetők Dimitrisz Kufodinasszal fejezték ki rokonszenvüket, akit tizenegy ember meggyilkolása miatt életfogytiglani börtönre ítéltek és több mint tizennyolc éve ül börtönben. Kufodinasz azt követeli, hogy helyezzék át egy olyan börtönbe, amely közelebb van a családjához, és ezért január eleje óta éhségsztrájkol, ami miatt kórházba került. Kufodinasz követelésével sokan szimpatizálnak Görögországban. A baloldali Sziriza vezetője, Alekszisz Ciprasz volt kormányfő arra kérte a kormányt, hogy változtasson álláspontján, és mentse meg Kufodinasz életét. Szombaton jogászok százai követelték ugyanezt Athénban, arra hivatkozva, hogy órák vannak csak hátra abból, hogy Görögország csatlakozzon azokhoz az országokhoz, ahol az éhségsztrájkolókat hagyják meghalni. Kosztasz Bakojannis athéni polgármester – akinek apja Kufodinasz egyik áldozata volt – arra az álláspontra helyezkedett, hogy a demokrácia nem engedhet a sorozatgyilkosok zsarolásának.

– hangsúlyozta Bakojannisz. Dimitrisz Kufodinasz volt az 1975 és 2000 között aktív, szélsőbaloldali November 17. nevű terrorszervezet műveleti vezetője, amely számos merényletet követett el Görögországban, amelyekben huszonhárom ember halt meg.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/EPA/Ian Langsdon

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!