Pesti Srácok

És Biden ezt tudja? Havas szerint is a Klubrádió volt trehány

És Biden ezt tudja? Havas szerint is a Klubrádió volt trehány

Hetek óta a Klubrádió frekvenciája körüli cirkusztól hangos a balliberális média. Sírtak és ríttak, hogy ezentúl csak online rádióként folytathatják. Nos, úgy tűnik, hogy hiába a hiszti, még az ellenzékkel szimpatizáló Havas Henrik is úgy véli, hogy a rádió is tehet arról, hogy elveszítette frekvenciáját. „Arató úr! Itt valaki trehány volt!” – dobta oda velősen fűszerezve gondolatait Havas a Klubrádió vezetőjének, Arató Andrásnak címezve.

Havas Henrik, aki elég sokszor szid online műsorában bárkit, akit csak lehet, most a Klubrádió ügyéről a Nemzeti1TV-n futó műsorában beszélt. Az ügy nagy port kavart, hiszen miután Karácsony Gergely arról beszélt, hogy szerinte minden nemzetközi és belföldi erejüket be kell vetniük azért, hogy a rádió visszakapja a tényleg jogtipró módon elvett frekvenciáját, az Európai Parlament napirendre is tűzte a kérdést, így a márciusi plenáris ülésén a magyar és a lengyel média helyzetét is megvitatja.

– mondta Havas Henrik, aki szerint a normális ember a Klubrádiót hallgatja az autójában, "a drága Bolgár urat". Elmondta azt is, hogy amikor ott dolgozott, Arató nem hosszabbította meg a szerződését. Havas megkérdezi a videóban: miért nem küldték el időben a határidős dokumentumokat?

PestiSracok facebook image

– tette hozzá Havas a Klubrádió vezetőjének címezve.

Kedden vált ismertté, hogy a baloldali rádió keresetét a Fővárosi Törvényszék elutasította, egyúttal kötelezte az adót 200 ezer forint perköltség és 38 ezer forint illeték megfizetésére is, így a Klubrádió 2021. február 14-én 23:59-kor befejezi a sugárzást (egyelőre). A bíróság azzal indokolta az ítéletet, hogy az adó korábbi jogsértései ügyében nem nyújtott be fellebbezéseket, így azok jogerőssé váltak. A két bírság ezért kizáró okot jelent a 92,9 MHz frekvenciajogosultság meghosszabbítására irányuló kérelemnél.

Forrás: Youtube; Kiemelt kép: Youtube

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!