Pesti Srácok

Láng Zsolt: Karácsony tanácsadója méltatlan arra, hogy a közt szolgálja

Láng Zsolt: Karácsony tanácsadója méltatlan arra, hogy a közt szolgálja

Méltatlan a köz szolgálatára Karácsony Gergely tanácsadója, aki korábban gyerekek megkeresztelésének betiltásáról beszélt – minderről Láng Zsolt, a Fidesz-KDNP fővárosi frakciójának vezetője beszélt kedd reggel a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában. Mint ismert, Békés Gáspár, a főpolgármester környezetügyi szakértője korábban amellett érvelt, hogy az államnak be kellene tiltania a gyermekek megkeresztelését.

Az origo.hu cikkében idézi Láng Zsolt szavait, aki szerint a főpolgármester környezetvédelmi tanácsadója a kijelentésével megbántott minden keresztény hitét élő családot és szülőt:

– kommentálta a kormánypárti politikus. Azt, hogy Karácsony Gergely főpolgármester figyelmeztetésben részesítette beosztottját, viszonylagos gyors és nyegle elhatárolódásnak nevezte. Ebben az esetben az illető kijelentései méltatlanná teszik őt arra, hogy a közt szolgálja – fogalmazott Láng Zsolt. A Fidesz fővárosi frakcióvezetője úgy látja, a magukat liberálisnak hirdetők kezdenek a többséggel szemben egy teljesen intoleráns magatartást felvenni, és egyre agresszívebben támadnak mindenki mást, aki nem úgy gondolkodik, mint ők, vagy nem olyan hite van, mint nekik.

PestiSracok facebook image

Ahogy az Origo korábban beszámolt róla, Békés Gáspár korábban amellett érvelt, hogy az államnak be kellene tiltania a gyermekek megkeresztelését. A politikus úgy fogalmazott: jogi szempontból egyértelműen illegitim a keresztelés, na de hogyan lehetne felszámolni a gyakorlatban? - tette fel a kérdést a Magyar Ateista Társaság Ateista forradalom című blogján. A húszas éveit taposó fiatalember Karácsony Gergely környezetügyi szakértőjeként dolgozik a főpolgármesteri hivatal klíma- és környezetügyi főosztályán.

Forrás: origo.hu; Fotó: MTI/Bruzák Noémi

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!