Pesti Srácok

Menczer Tamás: ha egy baloldali politikus azt mondja, hogy nem kell vakcina, akkor ezt a magyar emberek elárulásának tekintem (Videó)

Ha egy baloldali politikus azt mondja, hogy a magyar embereknek nem kell vakcina, ne csináljunk semmit, várjunk Brüsszelre, akkor ezt a magyar emberek elárulásának tekintem – írja Menczer Tamás legutóbbi Facebook-videója mellett. Az államtitkár azt mondta, a magyar érdek az, hogy minden biztonságos és hatásos vakcina elérhető legyen Magyarországon.

Menczer Tamás emlékeztetett, az orosz vakcinából az első szállítmány a múlt héten megérkezett, és a kínai vakcinából is előreláthatólag a jövő héten megérkezik az első szállítmány Magyarországra. Hozzátette, mindeközben a baloldal nemcsak támadja a vakcinabeszerzést, hanem az ellenzék azt állítja, hogy a magyar embereknek nem kell vakcina. A Momentum szóvivője korábban úgy fogalmazott, „az Európai Unió tagjai vagyunk. Együtt szerezzük be, ami jut, együtt szenvedünk, együtt sírunk, együtt nevetünk.” Menczer Tamás hozzátette, a baloldali politikus szerint ezt a szolidaritást rúgja fel most Magyarország. Összegezve: a baloldal szerint nem baj, hogy emberek halnak meg, nem baj, hogy munkahelyek vannak veszélyben. Mindez nem baj, várjunk Brüsszelre! – elemzi az államtitkár a baloldali gondolatmenetet. Menczer Tamás szerint ez elfogadhatatlan, és hozzátette, minden hatásos és biztonságos vakcinát beszerzünk, hogy életeket és munkahelyeket tudjunk menteni.

Forrás/Fotó: Menczer Tamás Facebook-videója

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!