Pesti Srácok

Online szülői értekezletet tart az SZTE

Online szülői értekezletet tart az SZTE

A felvételi eljárás és a beiratkozás menetéről, a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) rejlő lehetőségekről tájékozódhatnak az érdeklődők a felsőoktatási intézmény online szülői értekezletén szombaton.

Az ország egyik legnagyobb, huszonegyezer hallgatót képző oktatási intézményét Gellén Klára rektorhelyettes mutatja be a szülőknek, oktatóknak és középiskolásoknak. Az SZTE előnyei mellett a résztvevők hallhatnak az egészségmegőrzéssel és a gyógyítással foglalkozó EUGLOH konzorciumról is, amelynek négy másik európai egyetem mellett az SZTE is tagja. A tájékoztatóból kiderül, hogy milyen hazai és külföldi ösztöndíj-lehetőségek állnak a diákok rendelkezésére. Ezt követően tematikus chatszobákban várják az érdeklődőket az egyetem képviselői. A párhuzamosan zajló online tájékoztatókon kérdezni lehet a hazai és határon túli diákok beiratkozásáról, a kollégiumról. Bemutatják az SZTE tehetséggondozó programját, a Junior Akadémiát, és a kezdeményezés emelt szintű érettségire felkészítő tanfolyamait, emellett pedig a Magyarországon egyedülálló online oktatási platformot, a Coursera for SZTE-t is. Az érdeklődők hallhatnak az SZTE+ programról is, amely arra hivatott, hogy a résztvevők játékos kihívásokon keresztül ismerjék meg Szeged városát, az egyetem elektronikus rendszereit, és hozzájárul ahhoz, hogy a hallgatók beilleszkedjenek az egyetemi közösségbe.

Forrás: MTI; Fotó: MTVA/Bizományosi/Jászai Csaba

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!