Pesti Srácok

Szijjártó Péter: az EU és déli szomszédai együttműködését az illegális migráció megállításának kell meghatároznia

Szijjártó Péter: az EU és déli szomszédai együttműködését az illegális migráció megállításának kell meghatároznia

Az Európai Unió és déli szomszédai együttműködését az egészségügyi kockázatokat is magában hordozó illegális migrációs folyamatok megállításának kell meghatároznia – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Brüsszelben, az uniós tagországok külügyminisztereinek egynapos ülésének szünetében.

Szijjártó Péter a Facebookon közzétett videójában közölte, a déli irányból Európába irányuló migráció megállítása csak akkor lehetséges, ha az Európai Unió szorosan működik együtt az észak-afrikai és a Közel-Keletet is magába foglaló térség országival. A migráció a biztonsági és kulturális kockázatain túl nagyon komoly egészségügyi kockázatokat is magában hordoz.

– szögezte le. Elmondta, Magyarország közösen a többi visegrádi országgal Marokkóval, Líbiával és Tunéziával is együttműködést hozott létre az újabb illegális migrációs hullámok megfékezésére. Hangsúlyozta: nem szabad kötelező letelepítési kvótákat erőltetni az Európai Unióban, mert minden ilyen kvótarendszer újabb inspirációt jelent az embercsempészeknek és a migránsoknak egyaránt. A külügyi tanács EU és Oroszország kapcsolatáról folytatott vitájával összefüggésben Szijjártó Péter azt mondta: az együttműködésre stratégiai megközelítés alapján kell tekinteni, amely nem szűkíthető le szankciókra, vagy az Alekszej Navalnij orosz ellenzéki politikust érintő ügyekre.

PestiSracok facebook image

A Moszkvával ápolt kapcsolatokat tekintve figyelembe kell venni a kereskedelem ügyét, a biztonsági kihívásokat jelentő konfliktusok kezelését, valamint az energiaellátást érintő, illetve a koronavírussal szembeni nemzetközi küzdelem terén való együttműködés jelentőségét. Kiemelte: a koronavírus okozta világjárvány rámutatott, hogy a nemzetközi együttműködés jelentősége megnőtt. A Szputnyik V orosz koronavírus elleni oltóanyag körüli vitával összefüggésben azt mondta: a legjobb vakcina az, amely megérkezik és amelyet be lehet adni a magyar embereknek.

– emelte ki. Szijjártó Péter a Külügyi Tanácsnak az EU és az Egyesült Államok közötti kapcsolatokról folyatott megbeszélésével összefüggésben azt mondta, Magyarország és Washington partnersége jelentős gazdasági, védelmi és politikai együttműködésen alapszik. A magyar kormány elkötelezett a magas szintű politikai kapcsolatrendszer fenntartása és szükség esetén javítása mellett.

Kiért arra is, hogy a koronavírus-járvány megfékezését célzó, a határátlépést szigorító német intézkedések komoly fennakadást okoztak a teherszállításban. A cseh, az osztrák és a luxemburgi külügyminiszterekkel abban állapodtak meg, hogy kölcsönösen és folyamatosan tájékoztatják egymást, hogy a legaktuálisabb – beleértve a tesztelési pontokra vonatkozó – információk megosztásával segítsék egymás szállítmányozási vállalatait. A külgazdasági és külügyminiszter végezetül arról is tájékoztatott, hogy a délután folyamán részt vesz a magyar parlamentnek a koronavírus-járvány visszaszorítását célzó rendkívüli intézkedések meghosszabbításáról szóló szavazásán. Szavai szerint csak úgy lehet szavatolni az emberek életét és biztonságát, a gazdaság mielőbbi talpra állását, ha a kormány számára biztosított a gyors és hatékony cselekvés lehetősége.

Forrás: Facebook, MTI; Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.