Pesti Srácok

A Hittani Kongregáció nemet mondott a kapcsolatban élő azonos neműek esetleges áldására

A Hittani Kongregáció nemet mondott a kapcsolatban élő azonos neműek esetleges áldására

A Vatikán teológiai kérdésekben illetékes Hittani Kongregációja hétfői állásfoglalásában nemet mondott a kapcsolatban élő azonos neműek esetleges áldására. Az egyszerre hét nyelven kiadott dokumentum válaszként szolgál egy teológiai kérdésfelvetésre. A kérdés úgy szól, hogy az egyháznak módjában áll-e áldásban részesíteni az egyneműek közötti kapcsolatot. A vatikáni hivatal hangsúlyozta, hogy egyházi körökben is számos javaslat és kezdeményezés merült fel a kérdésben, melyekre a most kiadott dokumentum szolgál válaszul.

A Hittani Kongregáció nemmel válaszolt, de meg is indokolta állásfoglalását. A dokumentumban leszögezi, hogy nem részesülhet áldásban olyan viszony vagy partneri kapcsolat – még akkor sem, ha stabil kapcsolatról van szó –, amely házasságon kívüli. Utóbbi pedig férfi és nő közötti feloldhatatlan házasságot jelent, mely nyitott a gyermekáldásra.

– mondta Németh Norbert atya, a római Pápai Magyar Intézet rektora az MTI-nek. A dokumentum ugyanakkor felszólítja a keresztény közösséget és ennek pásztorait a – szöveg megfogalmazása szerint – homoszexuálisok iránti tiszteletre és „gyengédségre" a diszkrimináció minden formájának elutasításával. A kongregációt vezető Luis Francisco Ladaria Ferrer bíboros aláírásával ellátott állásfoglalás leszögezi, hogy a választ Ferenc pápával személyesen egyeztették. Március 19-én, Szent József ünnepén veszi kezdetét az egyház által meghirdetett család éve a családi szeretet szépségéről és öröméről szóló apostoli buzdítás közzétételének ötödik évfordulóján. Jövő június 26-án zárul a családok tizedik világtalálkozója keretében, amelyet Rómában készülnek megrendezni a pápa jelenlétével.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!