Pesti Srácok

A kormány több, mint kétszázötven milliárd forintot fordít idén falufejlesztésre

A kormány több, mint kétszázötven milliárd forintot fordít idén falufejlesztésre

A kormány több, mint kétszázötven milliárd forintot biztosít idén a magyar falvak fejlesztésére; a Magyar falu programban többek között óvodák, játszóterek, temetők megújítására lehet pályázni. A program 2019-ben százötven milliárd forintos költségvetéssel indult, 2020-ban az összeg már meghaladta a kétszáztíz milliárd forintot, idén pedig már több, mint kétszázötven milliárd forint áll rendelkezésre – közölte Gyopáros Alpár kormánybiztos pénteken, a Nógrád megyei Sóshartyánban, ahol óvodai játszótér épült a programnak köszönhetően.

Gyopáros Alpár arról is beszélt: a program része a falusi csok, a mellékúthálózatok fejlesztését célzó falusi útalap, idén indul a kisboltok megmentését, fejlesztését célzó pályázati rendszer, emellett helyi életminőséget javító intézkedéseket is finanszíroznak, 2021-ben összesen hetvenmilliárd forint értékben. Utóbbi keretében különböző pályázati felhívásokat tesznek közzé, amelyek az infrastrukturális fejlesztéseket, szolgáltatások pótlását, illetve azok színvonalának javítását célozzák. Idén már meghirdettek két pályázati kört összesen negyvennégy milliárd forint értékben, március 8-án újabb négy pályázati felhívást tesznek közzé – mondta a kormánybiztos.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Illyés Tibor

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.