Pesti Srácok

A rendőrség négy és fél millió forintra bírságolta a március 15-i tüntetés szervezőit

A rendőrség négy és fél millió forintra bírságolta a március 15-i tüntetés szervezőit

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) összesen négy és fél millió forintos közigazgatási bírságot szabott ki négy emberre a március 15-ei jogellenes demonstrációk szervezése, illetve megtartása miatt – közölték a rendőrség honlapján pénteken. A közleményben kiemelték: a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről szóló tavaly novemberi kormányrendelet szerint rendezvényt, valamint gyűlést szervezni, tartani, annak helyszínén tartózkodni tilos.

Járványügyi veszélyhelyzetben gyűlések szervezése, tartása, az azokon való részvétel is komoly szankciót von maga után. A gyűlés résztvevői százötvenezer forintig, ismételt elkövetés esetén kétszázezer forintig terjedő helyszíni bírsággal sújthatók, ha pedig szabálysértési eljárás indul, akkor a pénzbírság akár ötszázezer forint is lehet.

– fogalmaztak a közleményben. A nemzeti ünnepre a Mi Hazánk Mozgalom és a vírustagadó Gődény György is szervezett nem engedélyezett tüntetést a védelmi intézkedések, korlátozások ellen. A BRFK hétfő esti közleménye szerint a gyűlések helyszínén tartózkodókat a rendőrök igazoltatták. A maszkhasználat szabályainak megsértése miatt huszonnégy, a gyűlés helyszínén tartózkodás miatt kétszázhetvenhárom, mindkét szabálysértés miatt tizenhét résztvevővel szemben intézkedtek, továbbá kettő résztvevő ellen a közbiztonságra különösen veszélyes eszközzel kapcsolatos szabálysértés miatt tettek feljelentést. Jogellenes gyűlés szervezése, illetve tartása miatt négy emberrel szemben indult közigazgatási eljárás.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!