Pesti Srácok

Az oltásellenes ellenzéki pártok szerint Orbán válságkezelése már megint megbukott

Az oltásellenes ellenzéki pártok szerint Orbán válságkezelése már megint megbukott

"A közös ellenzék egyetért abban", hogy Orbán Viktor miniszterelnök válságkezelése nem csupán megbukott, de olyan kaotikus állapotokat eredményezett, amelyek a kormány által tönkretett magyar egészségügyet a "mélybe taszították". A Párbeszéd, a DK, a Jobbik, az LMP, a Momentum és az MSZP azt közölte szombaton az MTI-vel, hogy Orbán Viktor és "parlamenti papagájai" számos nyilvánvaló mulasztást és ballépést igyekeztek elhárítani a járvány kiszámíthatatlanságára, Brüsszelre, Sorosra mutogatva.

– hangsúlyozták, hozzátéve, hogy Orbán Viktor "a koronavírusos magyar emberek betegágya mellől üldözte el" az őket segítő, gyógyító és ápoló embereket. A közleményt megfogalmazó ellenzéki pártok szerint ez az "ordító felelőtlenség" nem szimpla kormányzati hiba, hanem – egészségügyi válsághelyzetben – a magyar nép ellen elkövetett bűntett.

PestiSracok facebook image

– írták.

– emelték ki. A közleményben azt írták: munkavállalók százezrei, munkahelyeket jelentő vállalkozások tízezrei, magukra maradt magyar emberek milliói nem kaptak semmilyen konkrét pénzügyi segítséget a kormánytól, csak a köztévében "pufogtatott lózungokat", milliárdokba kerülő óriásplakátokat és persze a tízéves "hazug ígéretet", hogy "senkit sem hagyunk az út szélén".

– fogalmaztak az ellenzéki pártok. Azt követelik, hogy a kormány végre nyújtson konkrét pénzügyi segítséget a kilátástalan helyzetbe jutott családoknak, a megélhetés nélkül maradt munkavállalóknak, a bajba jutott magyar embereknek.

– áll a közleményben.

Forrás/fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!