Pesti Srácok

György László: a kormányzati intézkedésekkel több mint egymillió munkahelyet sikerült megvédeni

György László: a kormányzati intézkedésekkel több mint egymillió munkahelyet sikerült megvédeni

A munkahelyvédelmi, a munkahelyteremtő és a beruházásösztönző intézkedések együtt 1 millió 660 ezer magyar munkahelyének védelméhez járultak hozzá – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára hétfőn online sajtótájékoztatón. György László kiemelte, hogy a vállalkozói érdekképviseletekkel hetente zajló egyeztetéseknek köszönhető, hogy a kormányzati intézkedések jól célzottak voltak.

Az államtitkár 24 szervezetnek köszönte meg, hogy részt vett az egyeztetéseken, példaként a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarát (MKIK), az Amerikai Kereskedelmi Kamarát (AmCham) és a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamarát (DUIHK), valamint a Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetségét (VIMOSZ), a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségét (VOSZ), illetve a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségét (MGYOSZ) említette. Kiemelte, a gazdaság újraindításában is számítanak a vállalkozások érdekképviseleteire, ezért a velük folytatott heti egyeztetések folytatódnak.

Most gyorshitel konstrukción dolgoznak

Parragh László, az MKIK elnöke felidézte, hogy a világ egy évvel ezelőtt szembesült a vírussal, amely két hónap alatt megváltoztatta és felforgatta mindenki életét. 2020. március 11-én gyakorlatilag le kellett zárni Magyarországot, március 13-án azonban a kamara már létrehozott egy válságstábot, felvették a kapcsolatot a kormánnyal, azon belül az ITM-mel a károk minimalizálása érdekében. Közölte, most a 100 milliárd forint keretösszegű gyorshitel konstrukción dolgoznak, amely 25 szakmacsoportban az újraindulást célozza. Parragh László jelezte, a tervek között szerepel további 100 milliárd forintos csomagok kialakítása, példaként a 25 szakmacsoportból kimaradt cégeket, illetve a startup vállalkozásokat célzó intézkedéseket említette. Perlusz László, a VOSZ főtitkára a Széchenyi-kártya programról szólva elmondta, hogy tavaly március közepétől év végéig a vállalkozásoktól 1000 milliárd forintnyi hiteligényt fogadtak be és több mint 630 milliárd forintnyi hitelt folyósítottak a részükre. Az igénylők több mint 80 százaléka mikrovállalkozás volt, 18 százalékuk kisvállalkozás és csupán 1 százalékuk volt középvállalkozás.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Rosta Tibor

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.